Річниця початку виведення військ з Афганістану: Україна вшановує пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів

Дата: 18.05.2017 Переглядів: 293

16 травня 2017 року біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам в м. Конотоп Сумської області, відбулися урочистості з нагоди 29-ї річниці  початку виведення військ з Афганістану.

Згадати події тих днів, вшанувати загиблих земляків та подякувати живим зібралися воїни-афганці мешканці міста та воїни-афганці, котрі приїхали з інших міст нашої країни, громадськість району та міста, представники Української спілки ветеранів Афганістану, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Північного міжрегіонального сектору, Сумської обласної організації «СОВЕАФ» та ін.

У ході урочистостей медаллю за заслуги III ступеня були нагороджені воїни – інтернаціоналісти  Олексій Сергійович Телятник та Ігор Янович Хінний.

До пам’ятного знаку героям, воїнам-інтернаціоналістам поклали квіти в знак світлої пам’яті тих, хто віддав своє життя. Традиційно пролунав Гімн України, присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Після мітингу в залі Конотопської міської ради з воїнами-афганцями провели зустріч начальник управління військової патріотичної роботи та соціального захисту учасників бойових дій, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих Української спілки ветеранів Афганістану полковник  Козаченко С. І., представник Української спілки ветеранів Афганістану Линник А. І. та почесний Голова СОО «СОВЕАФ» Артюх В. В., де обговорювали такі нагальні питання, як питання медичного страхування, безоплатного проїзду, фінансування спілок ветеранів Афганістану, отримання статусу вдови воїна-інтернаціоналіста, військово-патріотичного виховання та інші.

Всіх присутніх  після обговорення запросили відвідати Конотопський музей авіації. Потім в Конотопському міському будинку культури КВРЗ відбувся фестиваль патріотичної пісні «Пісні опалені війною». Відвідали захід воїни-інтернаціоналісти, мешканці міста та почесні ветерани міста Конотоп. Розпочався концерт з Гімну України. Лунали пісні у виконанні артистів та воїнів з різних куточків нашої країни, гурт «Баграм» (Української спілки ветеранів Афганістану м. Суми).

Нагадаємо, що афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. Виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА.