Річниця подвигу Героїв Крут

Дата: 01.02.2016 Переглядів: 167

Українська громадськість 29 січня відзначає День пам’яті Героїв Крут. 98 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

image-kruti2Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції під селищем Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.

29 січня 2016 року відбувся мітинг з вшанування пам’яті Героїв Крут. Учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання. У пам’ять про загиблих за рідну землю заупокійну літію відправив Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Української православної церкви Київського Патріархату Євстратій.

Урочистим маршем пройшли кращі курсанти Чернігівської Академії Державної пенітенціарної служби та студенти інших навчальних закладів. Відбулось покладання квітів до Монументу пам’яті Героїв Крут. Після урочистої частини перед Монументом проведено патріотичну концертну програму.

Учасники заходу мали можливість відвідати музейну експозицію Національного музею Збройних Сил України про бій під Крутами та тематичну виставку, присвячену сучасним Героям України, які захищають рідну землю від російського агресора.

На мітингу були присутні представники Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, інших органів влади, громадських організацій та політичних партій, учасники антитерористичної операції, родини загиблих на Сході України, студентство.