Рідні шукали захисників Вітчизни 75 років

Дата: 14.11.2016 Переглядів: 102

У п’ятницю, 11-го листопада, на Київщині відбулося поховання останків ще двох героїв, які загинули,  захищаючи нашу землю від агресора влітку 1941-го.

Понад сімдесят років вони вважалися такими, що пропали безвісти, і ось у жовтні цього року їх знайшли пошуковці Черкаського та Київського осередків Всеукраїнської громадської організації “Закінчимо війну” на території с. Бобриці Канівського району Черкаської області.

41Пошуковцям вдалося  встановити особи загиблих. Ними виявилися мешканець с.Маківки Рокитнянського району Київської області Мартюк Петро Савович, 1912 року народження та мешканець с.Бакумівки Ромашківської сільської ради Рокитнянського району Київської області Голубець Андрій Іванович, 1913 року народження.

Родичі та близькі загиблих виявили бажання поховати останки загиблих героїв у селах, звідкіля вони й пішли на війну. Слід зазначити, що повернення на рідну землю Петра Савовича дочекались не тільки його доньки – Галина та Надія, а й рідний брат Іван. Поховання відбулося за участю родичів загиблих, представників влади, органів місцевого самоуправління, військових, духовенства, учнівської молоді та широких кіл громадськості. На мітингах, присвячених цій події виступили також представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Володимир Мороз та голова правління Всеукраїнської громадської організації “Закінчимо війну” Юрій Зубко.

48Усі виступаючі дякували пошуковцям за їх нелегкий, а у нинішній час ще й часто невдячний труд, але найкращою подякою, звичайно, були щирі сльози рідних, які хоч і через сімдесят п’ять років, але дочекались повернення на малу батьківщину брата, батька, діда, прадіда…

Фото з сайту ВГО “Закінчимо війну”