Рятувальники навчали дітей життю в безпеці

Дата: 10.07.2017 Переглядів: 129

Протягом 6-7 липня 2017 року у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка», що розташований поблизу села Головчинці Летичівського району Хмельницької області, відбулися змагання “Життя в безпеці”.

Головна мета заходу – пропагування здорового способу життя, патріотичне виховання молоді та популяризація професії рятувальника і воїна. У змаганнях взяло участь понад 100 дітей з 10 табірних команд.

Діти мали змогу в ігровій формі детально ознайомитися із рятувальною справою і навіть перевтілитися у справжнього вогнеборця. Змагання були поділені за віковими групами. У перший день змагалися молодші школярі, а в другий, фінальний — старшокласники. Аби визначити кращих, дітям запропонували взяти участь у трьох рятувальних квестах: спершу  необхідно було надати долікарську допомогу — обробити і перебинтувати умовне поранення. Оцінювалися не лише швидкість, але й якість виконання завдання. Далі у протигазах на ношах діти евакуйовували умовно постраждалого з зони техногенної аварії. Після цього, малим запропонували побувати у “шкурі” пожежного, ліквідувавши полум’я. Працювати довелося у команді. Швидко одягти захисне спорядження і здійснити бойове розгортання пожежного автомобіля. Останнім етапом змагання стала військова підготовка — розбирання і збирання зброї та стрільба у мішень.

Окрім змагань, діти мали змогу більше дізнатися про вибухонебезпечні предмети та водолазну справу. Для цього свої локації представили піротехніки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення і рятувальники-водолази комунальної служби міста Хмельницького. До того ж, школярів навчили користуватися справжнім вогнегасником. А ще діти дізналися секрети професії кінолога-прикордонника.

Організаторами акції стали: Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області, військовослужбовці Національної академії прикордонної служби України, навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області, ветеранські організації воїнів-афганців і АТО, профільні департаменти і управління Хмельницької міської ради, Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Про патріотично-виховний захід повідомляє представник Служби у Хмельницькій області Катеренчук О. Г.