Служба отримала подяку за допомогу у проведенні пошукової експедиції «Карпати -2017»

Дата: 28.07.2017 Переглядів: 86

Всеукраїнська громадська організація  «Союз «Народна Пам’ять» висловила подяку  Державній  службі  України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  за підтримку  у проведенні  15 – 22 липня 2017 року Всеукраїнської пошукової експедиції  «Карпати -2017».

За час експедиції виконані всі заплановані роботи з пошуку невідомих поховань періоду Першої світової війни, проведені дослідження та вивчення виявлених інженерних об’єктів, перепоховання останків загиблих солдатів австро-угорської, німецької та російської армій та українців, які опинилися у складах цих армій.

У пошукових роботах взяли участь представники АМПО «Обеліск»,  ПО «Обеліск» (м. Глухів), АДВІС «Плацдарм», ІПО «Пошук-Дніпро» (Кривий Ріг), ЛОІПТ «Маківка-Броди», ГО «Пошук-Захід», ГО «Вічно Живим», «Меморіал» ім. В. Стуса та ін.

За 6 днів експедиції було пройдено понад 200 км, знайдено 27 невідомих солдатів (російської імператорської армії, німецької армії періоду Першої світової,  солдати Червоної армії періоду Другої світової війни), виявлено безліч цікавих знахідок часів Першої та Другої світових воєн, які, безумовно, прикрасять музейні експозиції України. Також, завдяки інформації, отриманої від місцевих жителів, учасниками експедиції виявлено покинуте австрійське військове кладовище і визначено його межі. Наступного року пошуковці планують відновити кладовище спільно з партнерами з Австрії.

Цього року «Союз «Народна Пам’ять» оголосила орієнтацію всіх своїх регіональних підрозділів не тільки на перепоховання останків захисників і визволителів Вітчизни, а й на відновлення історичної правди про минулі на конкретно взятих ділянках бойових дій Першої та Другої світових воєн.

Пошукова експедиція «Карпати-2017» була орієнтована саме на ці дві мети – військово-меморіальну та науково-дослідну. Успіх заходу очевидний. Вчені Інституту історії НАНУ отримали нові джерела для вивчення бойових дій та їх наслідків для армій воюючих сторін в Карпатському регіоні в період осені 1915 – зими 1916 рр.

Детальний перебіг пошукової експедиції  «Карпати -2017» дивиться на сайті ВГО «Союз «Народна Пам’ять».