Соборність в душах, єдність у серцях, а сила у знаннях!

Дата: 22.01.2019 Переглядів: 63

Напередодні Дня Соборності України в Центрі соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Служби, у рамках програми «Разом – ми сила» відбулася зустріч-діалог з учасниками АТО, яку підготувала й провела соціальний педагог Центру Ірина Паламарчук.

День Соборності України – свято народної єдності, що відзначається в пам’ять про події, які об’єднали українців східної і західної частини країни в далекому 1919 році.

Запрошені учасники дізналися про історію виникнення та традиції святкування цього дня. День Соборності, як ніколи, актуальний у наші дні. Присутні дійшли висновку, що соборність держави – це не лише її територіальна цілісність, а й відчуття великої родини, спільного кореня і дружнього плеча. Це базовий елемент і запорука подальшого розвитку незалежної України.

Під час зустрічі запрошені учасники АТО із задоволенням розпочали виготовлення патріотичного серця з побажаннями миру для українців, яке буде розміщено у Центрі реабілітації й нагадуватиме кожному, що найбільша цінність на Землі – людське життя, в основі якого звичайне серце, яке живе і б’ється заради своїх сімей, близьких, заради майбутніх поколінь. Наприкінці заходу соціальний педагог разом з чоловіками, ветеранами АТО, виготовили символічні браслети в кольорах прапора України, які вони залишили собі на згадку про цю зустріч.

А вже 22 січня у центр реабілітації були запрошені школярі, у тому числі діти із родин учасників АТО/ООС, з якими фахівець із соціальної роботи проведела інформаційно-просвітницьку годину на тему: «День Соборності України. Здобутки попередніх поколінь».

Метою заходу було ознайомлення учнів з історією Дня Соборності України, виховання поваги до Батьківщини та національної свідомості, любові до рідного краю, його історичного минулого і сучасності. В ході зустрічі школярі дізналися про нелегкий шлях до об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, основні пріоритети соборності, значення цього дня для українського народу.

Фахівець центру наголосила, що соборність українських земель спирається на споконвічну мрію народу про незалежну, єдину, неподільну і самостійну державу та є результатом складного і довготривалого процесу її формування. Під час бесіди вона запропонувала школярам згадати про те, як саме було досягнуто єдності нашої держави. Учні із хвилюванням наводили історичні факти про становлення української нації, захист територіальної цілісності держави на сучасному етапі, адже серед них були присутні діти, чиї батьки стоять на варті Батьківщини.

Закінчилась зустріч молитвою за нашу державу та побажанням усім присутнім міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди й глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!