Соціально-реабілітаційний спортивний проект для воїнів АТО Донеччини

Дата: 07.04.2017 Переглядів: 159

5 квітня в Краматорську на базі ДЮСК «КПД» , що розташований за адресою: вул. Анатолія Солов’яненка, 6-а,  відбувся старт пілотного соціально-реабілітаційного спортивного проекту, який має на меті допомогти ветеранам АТО відновитися фізично і психологічно через спорт.

У рамках проекту заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу, чемпіон Європи 2014, 2015 років, чемпіон та рекордсмен світу 2015, 2016 років Олексій Бичков, який наразі готується до виступу на Всесвітніх іграх в польському Вроцлаві (пройдуть 20-30 липня 2017 року), провів відкрите тренування.

Олексій – відомий спортивній громадськості Донецької області не тільки як спортсмен, а і як успішний тренер, який виховав плеяду молодих спортсменів-пауерліфтерів, крім того, Олексій приділяє велику увагу людям з інвалідністю та дітям соціально незахищених категорій. Таким чином, спортсмен власним прикладом демонструє, що спорт є доступним для кожної людини, незалежно від її соціального статусу, фінансового положення чи фізичних можливостей.

У якості нового напрямку тренерської роботи Олексій Бичков обрав заняття з воїнами АТО. Таким чином, спортсмен Донеччини став обличчям пілотного всеукраїнського проекту, який бере старт у Краматорську.

Серед почесних гостей, які завітали на захід – президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, президент Федерації пауерліфтингу України Сіражутдін Базаєв.

«Спортивному комітету України, що об’єднує неолімпійські види спорту, дуже приємно саме в Краматорську розпочати пілотний соціально-реабілітаційний проект. Його ми ініціювали разом з громадськими організаціями «Спілка ветеранів АТО Донбасу» та «Серця Кіборгів». Ідея дуже проста – ми хочемо залучити ветеранів АТО до занять спортом, тим самим полегшуючи їм адаптацію до мирного життя», – наголосив Ілля Шевляк.

Одразу після прес-брифінгу Олексій Бичков за допомогою своїх вихованців Данила Ковальова та Андрія Шевченка провів відкрите тренування для ветеранів АТО, пояснивши правильну техніку виконання всіх трьох вправ пауерліфтингу: присідання, жиму лежачи та станової тяги. По завершенню відкритого тренування його учасники висловили думку, що регулярні заняття спортом можуть стати для воїнів АТО хорошою компенсацією тих колосальних психологічних навантажень, які вони отримали в зоні бойових дій.

Очікується, що після успішного впровадження цього проекту в Краматорську, до його реалізації підключаться інші види спорту та регіони України.