Центр СПР м. Коростень: Програма “Повернення до мирного життя”

Дата: 11.11.2015 Переглядів: 313

У Комплексній програмі Центру соціально-психологічної реабілітації м. Коростень, який працює під егідою Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, розроблено і діє багато програм та проектів, спрямованих на соціальну, психологічну, інформаційну допомогу ветеранам війни та учасникам АТО та їх сім’ям.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Одним з таких проектів є «Повернення до мирного життя», направлений на адаптацію військовослужбовців, які повернулися із зони АТО і непрацевлаштовані на даний час. З даною категорією населення проводяться семінари на базі Центру зайнятості, в яких вже взяли участь 21 демобілізований. Відгуки учасників минулого семінару були позитивні. Тож захід обіцяв бути корисним та життєстверджуючим і цього разу.

Головною тематикою заняття стала адаптація бійців до нових умов життя, адже після жахіть війни змінюється світогляд, цінності, погляди та минулі установки, тобто світ, можна сказати, в уяві людини перевертається з ніг на голову. Деякі учасники АТО починають жити виключно сьогоднішнім днем, не дивлячись на свій вік у 30-40 років, коли ще все життя попереду, і велике поле діяльності для реалізації та втілення різних планів.

На семінарі акцентувалося, що наявність оптимізму у людини підвищує в рази її успішність і позитивне мислення насправді змінює все на краще. Було наголошено, що все починається з власної відповідальності за себе і своє життя, що вони самі творці свого майбутнього. А в багатьох життєвих ситуаціях потрібно лише відкинути всі ймовірні образи, які виникають із-за різних непорозумінь, іноді потрібно звертатись зі своїми проблемами до відповідних фахівців, які можуть надати всю необхідну інформацію чи допомогу.

Змінювались теми, проводились різні тести, наводились позитивні приклади, освітлювались послуги, які можуть отримати безробітні учасники АТО в нашому закладі. Тож семінар просувався в піднесеному, динамічному руслі, а настрій слухачів змінювався поступово, і «стіна недовіри», що безперечно відчувалась на початку знайомства, до кінця семінару розчинилась у невимушеному сміху молодих та мужніх воїнів. Довірливе ставлення, що може бути кращою оцінкою проведеної роботи?

На занятті була присутня спеціаліст Центру зайнятості, яка висвітлила семінар на сайті Служби зайнятості та позитивно оцінила співпрацю двох Центрів заради досягнення спільної мети: адаптацію до нових, мирних умов життя на благо людини, зокрема, та країни в цілому.

Передає Любов Паламарчук – фахівець зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, м. Коростень