ЦСПР у м. Коростень: Наше завтра залежить від дій сьогодні!

Дата: 24.11.2017 Переглядів: 109

Продовжується цикл семінарів у Центрі соціально – психологічної реабілітації населення у м. Коростені, що належить до сфери управління Служби, в рамках реалізації міжнародного проекту «Покращення якості надання послуг з психологічної підтримки внутрішньо переміщеним особам», який реалізується у співпраці з Товариством Лева (Україна) та Фондом Terra Humana (Польща) за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

22 листопада відбувся 2-й семінар, де були запрошені представники загальноосвітніх закладів: заступники директорів шкіл з виховної роботи та психологи  для обміну досвідом та отримання нових знань у роботі з дітьми ВПО.  Присутні ознайомилися з координатором проекту, представником ГО «Товариство Лева», Наталкою Нечипорук, яка поінформувала  про особливості реалізації проекту, його значення та напрямки роботи; розповіла допомогу, яка надається з боку партнерів.

В якості експертів виступали представники ГО «Об’єднання вимушених переселенців Донбасу «Добротвор».

Семінар з елементами тренінгу проходив під гаслом: «Наше завтра залежить від дій сьогодні» і це дійсно так. На сьогодні це надзвичайно болюча  тема для кожного з нас. І першочергове значення має робота, направлена на допомогу цільовим категоріям населення.

Проблема ВПО – це виклик ХХІ ст, чого, звісно, ніхто не очікував  в Україні, принаймні, ми,  її громадяни. На сьогодні це понад 1,6 млн. чоловік. Ми маємо бити на сполох і робити все можливе, щоб ситуація змінилася на краще, всі як державні, так і громадські структури, волонтери – всі, кому не байдужа доля нашої країни, мають долучитися до спільної справи.

ЦСПР населення м. Коростень проводить відповідну роботу у даному напрямку. Власне цей семінар теж спрямований на допомогу вимушено переміщеним особам.

 У рамках українсько-польського проекту спеціалісти Центру, тренери  Людмила Пінська та Віра Гис  проводили даний семінар у  2-х модулях: теоретичного та практичного спрямування з метою надання інформації  про практики роботи з вимушено переміщеними особами та їх дітьми, соціально-психологічну допомогу  для дітей ВПО; проводилися різноманітні вправи. На наступному етапі керівники навчальних закладів міста матимуть змогу застосовувати знання, які отримали на тренінгу, у своїх колективах.

Відтак, це питання не може не хвилювати, і взагалі це глобальна проблема. Вражаючі дані про ВПО у світі: за даними Агентства ООН у справах біженців загальна цифра складає 65,6 млн. чоловік, а це означає, що в середньому на сьогодні кожна 113 людина є переміщеною. Ця цифра є більшою за населення Великобританії, яка займає 21 місце в рейтингу найбільших країн. Жодна людина не повинна стояти осторонь таких подій та шокуючих фактів.

 Адже наше завтра залежить від того, що ми зробимо зараз, сьогодні, не тільки для себе, а й для інших, задля збереження людства!

Разом – ми сила.