У Чернігові учасникам АТО представили Пам’ятку

Дата: 10.11.2016 Переглядів: 121

09 листопада 2016 року в актовій залі Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції спільно з представником Громадської організацієї “МАРТ” презентували розроблений ГО “Юридична Сотня” інформаційний посібник про права, обов’язки та соціальні гарантії учасників АТО.

Учасниками заходу були Альберт Черешко, представник Державної служби, Вадим Лільчицький, заступник військового комісара області по роботі з особовим складом та громадськістю Чернігівського обласного військкомату, юристи ГО “МАРТ”, представники Чернігівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, Чернігівського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву”, Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації.

Як  говорили учасники заходу, тисячам українським мобілізованим військовим та добровольцям довелося застосувати на практиці навички військової справи та подивитися в очі війні. Нині вони захищають незалежність та територіальну цілісність України в зоні здійснення антитерористичної операції.

14947719_410147175776169_7707350212218453957_nА. Черешко звернув увагу присутніх на недостатній загальний рівень поінформованості ветеранів, військовослужбовців та членів сімей загиблих учасників АТО про свої права, що заважає їм зорієнтуватися у великій кількості нормативних документів, знайти відповідну службу чи громадську організацію.

– Саме тому юристи-волонтери громадської організації “Юридична Сотня” спільно з фахівцями Мінcоцполітики, Державної служби у справах  ветеранів війни та учасників АТО, Міноборони, а також Генерального Штабу Збройних Сил України розробили “Пам’ятку учасника АТО”, – зазначили спікери заходу.

На презентації юристами  ГО “МАРТ” відмічалося, що покрокові інструкції Пам’ятки розроблені так, щоб і ветерани, і військовослужбовці, і члени їх родин знали про власні права та могли їх відстоювати. До речі, матеріал представлений ясною мовою і доступно викладеною інфографікою.

Організатори заходу повідомили, що Пам’ятка буде постійно вдосконалюватися та доповнюватися.

15036600_410146302442923_6830837267905778141_nУ складних економічних умовах члени “Юридичної Сотні” змогли надрукувати лише 10 тисяч примірників. Тож на презентації вони закликали всіх, хто небайдужий, допомогти надрукувати більше примірників. Вже зараз з текстом збірки в електронному вигляді можна ознайомитись на сайті цієї громадської організації та на сайті Служби, де брошура постійно оновлюється.

– Памятка має максимально спростити спілкування учасників АТО із соціальними службами, – зазначив заступник військового комісара області Вадим Лільчицький під час презентації збірки.

На сьогодні в органах соціального захисту області зареєстровано 8 тисяч учасників бойових дій в АТО. Кожен з них та їхні сім’ї потребують соціального захисту, особливо гостро стоїть питання забезпеченості житлом.

Також на цьому заході  представники Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та Чернігівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі поділилися інформацією щодо кредитування молодих сімей.

Про це повідомляє газета “Чернігівщина“, а також дивиться відео на сайті “Телеканал Новий Чернігів”