У Чернігові відбувся захід у пам’ять жертв Другої світової війни

Дата: 06.11.2017 Переглядів: 111

В  обласному Молодіжному центрі Чернігова 3 листопада 2017 року Українською спілкою в’язнів-жертв нацизму, соціального партнера Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, проведено засідання круглого столу дискусійного клубу «Жити пам’ятаючи», членами якого є учасники історико-документального театру «Театр спогадів» навчально-виховного комплексу (НВК) 122 м. Дніпро. 

Захід було проведено з нагоди 75-ї річниці масового насильного вивезення мирного населення з окупованої території України на примусові роботи в роки Другої світової війни.

В роботі круглого столу взяли участь більше 400 осіб, серед них – в’язні-жертви нацизму, які є членами регіональних відділень УСВЖН з різних областей України, ветерани війни, учасники бойових дій Афганістану, учасники АТО, курсанти Чернігівської державної пенітенціарної служби та Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, студенти Чернігівського Національного Технологічного університету, учні загальноосвітніх шкіл м. Чернігова, представники облдержадміністрації, місцевих органів влади.

Учасникам заходу було представлено формат збереження історичної пам’яті, увічнення пам’яті в’язнів-жертв нацизму через зображення їх життєвих історій у виступах «Театр спогадів».

Однією з героїнь була Єльнікова Ізабелла Євгенівна з міста Дніпро. В основу вистави було покладено звернення Єльнікової І. Є. до онука Михайла і його однолітків.

Героїня вистави навела приклад зі свого життя у тому віці, в якому, на час написання звернення, був її онук, тобто звернулась до нього, як до свого ровесника.   Нелегкою була доля п’ятнадцятирічної дівчинки. В її пам’яті назавжди залишились перші дні німецької окупації рідного міста в роки Другої світової війни, підневільна рабська праця в Німеччині, скалічене війною дитинство, митарства в радянські часи вже після повернення на батьківщину. Її спогади і настанови, написані як звернення до онука і нинішнього покоління молоді – берегти мир, свою рідну землю, знати всю правду про ті далекі сорокові роки минулого століття.

Учасниками «Театру спогадів» було також показано виставу, створену за біографією Гришаєвої Ганни Павлівни з міста Дніпро. Тобто було зіставлено дві долі колишніх в’язнів-жертв нацизму: долю 15-річної дівчинки, насильно вивезеної на примусові роботи до Німеччини під час війни, і долю, народженої в  місці примусового утримання. Долі цих  героїнь різні за сюжетом, але однаково нелегкі і тяжкі.

Коли героїнь вистав учасники «Театру спогадів» запросили на сцену, глядачі зустріли їх оплесками стоячи зі сльозами на очах.

Учасники «Театру» подякували голові  УСВЖН Маркіяну Демидову за підтримку та участь в заході, який, у свою чергу, наголосив, що УСВЖН використовує трагічний життєвий досвід тих, хто перебував у гітлерівській неволі, для патріотичного, антифашистського, гуманістичного виховання  підростаючого покоління, організовує виступи жертв нацизму перед трудящими, проводить зустрічі з воїнами, молоддю, школярами, готує з цих питань матеріали для преси, радіо, телебачення.

Настала тиша в залі, завмерли на сцені учасники «Театру спогадів», коли читала вірш  про жертв нацизму голова Чернігівського обласного відділення УСВЖН Ніна Зубок.

Ця зустріч стала живим доказом того, що молоде покоління свято береже пам’ять про подвиги своїх дідів-прадідів, про тих, хто виборює нашу свободу, хто захищає рідну землю, кому Європа та увесь світ зобов’язані звільненням від коричневої чуми нацизму.

 

 

 

 

 

Завдяки таким патріотичним заходам в серцях молоді пробуджується повага до старшого покоління, милосердя в спілкуванні, а також усвідомлення ідей збереження миру, вивчення історії України на життєвих історіях жертв нацизму.

Також представниками Чернігівського обласного Молодіжного центру було показано рекламний ролик «Нескорені» про долю та силу духа людей з інвалідністю в Україні.

 

Наприкінці заходу було прийнято рішення провести сумісний захід Української спілки в’язнів-жертв нацизму з обласним Молодіжним центром Чернігова за участю молодого покоління в місті Дніпро.

Наступного дня учасники заходу хвилиною мовчання та покладанням квітів   вшанували вони пам’ять загиблих в роки Другої світової війни на Болдиній горі біля пам’ятника Невідомому солдату, біля пам’ятника воїну-визволителю в парку Чернігова.