У Хмельницькій ОДА розглядали питання соціального захисту учасників АТО

Дата: 01.08.2017 Переглядів: 157

Головний спеціаліст Центрального міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Олександр Катеренчук         28 липня взяв участь  у засіданні круглого столу з представниками координаційної ради організацій учасників АТО Хмельницької області, що відбувся у Хмельницькій ОДА.

На круглий стіл були винесені питання соціального захисту, реабілітації, лікування учасників АТО, а також питання щодо виділення їм земельних ділянок.

У заході взяли участь керівники облдержадміністрації,  обласної ради,  окремих структурних підрозділів ОДА, представники обласних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники 14 районних  та  5 міських організацій учасників АТО на чолі з головою  координаційної ради Андрієм Трубаєнком.

Під час круглого столу учасники АТО мали можливість розповісти про найболючіші  проблеми, з якими їм доводиться стикатися мало не щодня, задати питання безпосередньо представникам обласної влади, висловити своє бачення щодо шляхів їх вирішення.

Першим було піднято питання забезпечення реабілітації військовослужбовців. Особливу увагу приділили саме психологічній реабілітації, адже дуже часто фізично здорові учасники АТО не можуть самостійно справитись із пережитими під час військової служби ситуаціями, що спричиняє розвиток алкогольної залежності, нервових розладів та інших схожих проблем. Також учасники заходу обговорили можливість вивчення досвіду центру реабілітації наркозалежної молоді та створення за таким зразком окремого закладу, який буде спеціалізуватися на реабілітації військовослужбовців.

Гарячі дискусії в залі викликало земельне питання. Представник управління Держгеокадастру в області розповів про ситуацію, що склалась із забезпеченням учасників АТО земельними ділянками для ведення особистого селянського господарства, поінформував про кількість поданих заяв і отриманих ділянок.

Багато питань представники організацій учасників АТО поставили директору департаменту соціального захисту населення ОДА Світлані Лукомській. Вони стосувалися забезпечення санітарно-курортним лікуванням, надання матеріальної допомоги, компенсації за навчання у вишах  для учасників АТО та членів їх сімей, забезпечення житлом захисників держави, які отримали інвалідність в результаті поранення.

Очільник департаменту зазначила, що в області діє комплексна програма підтримки учасників АТО та членів їх сімей. Таким чином, у разі виникнення скрутної матеріальної ситуації  ця пільгова категорія може отримати матеріальну допомогу з обласного бюджету. Також один раз на рік виплачується допомога у розмірі 50 тис. грн. сім’ям зниклих безвісти та військовослужбовців, що потрапили в полон. Окремо вона звернула увагу, що прийнято рішення щодо відшкодування вартості навчання учасників АТО та членів їх сімей у вищих навчальних навчальних закладах не лише державної чи комунальної форми власності, а й приватних. У цьому випадку громадянин сплачує за семестр навчання самостійно, а потім, за актом виконаних робіт та довідкою від керівника вишу, отримає 100% відшкодування цієї суми.

Не оминули увагою і питання пільгового перевезення учасників АТО. Було відзначено позитивну роботу управління Укртрансбезпеки в області, яке оперативно реагує на відповідні звернення щодо відмови у безкоштовному перевезенні таких громадян.

Також учасники АТО поцікавилися питанням матеріально-технічного забезпечення Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни. Головний лікар закладу Оксана Бочкарьова повідомила, що обласна рада виділяє кошти на забезпечення закладу необхідними для учасників АТО харчуванням, медикаментами та обладнанням для їх реабілітації. У закладі створена потужна база для реабілітаційного та відновного лікування ветеранів війни з використанням різноманітних процедур, масажу та лікувальної фізкультури. Очільниця закладу повідомила про плани щодо покращення умов лікування та реабілітації учасників АТО, зокрема, відкриття реабілітаційного відділення, запуску в експлуатацію басейну, вивчається можливість встановлення  комп’ютерного томографа.

На завершення, заступник голови ОДА Валерій Олійник зазначив, що питання соціального захисту учасників АТО перебувають на постійному контролі у обласної влади, закликав повідомляти про будь-які випадки порушення прав та соціальних гарантій цієї категорії з боку представників місцевої влади чи приватних осіб. Учасники зустрічі домовилися, що надалі такі зустрічі відбуватимуться щоквартально.