У Хмельницькому вшанували пам’ять полеглих в Афганістані та у війнах на територіях інших держав

Дата: 16.02.2018 Переглядів: 48

15 лютого в Україні вшановують  пам’ять учасників бойових дій на території інших країн. Цього дня, 29 років тому, завершилося виведення військового контингенту з території Афганістану. Чужа війна, в горнило якої розчерком  пера правителів було закинуто молодих воїнів, залишила глибокий слід в душах українців. Чимало українців склали голови в збройному конфлікті в Афганістані. Багато повернулись додому скаліченими фізично і морально. Відголоски тієї війни ми відчуваємо і досі.

У Хмельницькому міському будинку культури з нагоди пам’ятної дати відбувся урочистий концерт-реквієм.

Під час урочистостей до річниці Дня виведення військ з Афганістану міський голова Олександр Симчишин вручив двом ветеранам, що воювали на території інших держав, документи на квартири.

 

“Ми хочемо зробити для кожного з вас багато, але не все в наших силах. Найперше пробуємо відновити десятиліттями забуту практику надання вашим родинам житла. Сподіваємося, що це стане традицією”, – зазначив очільник міста.

Аби вшанувати пам’ять наших земляків, що віддали життя, виконуючи свій військовий обов’язок, представники обласної та місцевої органів влади, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадськості поклали квіти до пам’ятника подолянам, полеглим в Афганістані та локальних війнах на територіях інших держав.

Сюди також прийшли ветерани-афганці, учасники бойових дій, матері, батьки, вдови, діти загиблих на війні солдатів, а також близькі і рідні ветеранів. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).

Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, — наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, — українець. У війні в Афганістані брали участь 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3 тисячі 360 наших земляків – не повернулися до своїх рідних домівок. Серед них – і мешканці Хмельниччини. Сто дев’ять юних подолян заплатили життям за інтереси чужої країни. Двоє пропали безвісти. Окрім Афганістану, наші співвітчизники несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра – Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Усього вихідці з України брали участь у миротворчих операціях та військових конфліктах у 26-ти країнах світу.