У Іванківському ЦСПР дітей знайомили з історичними традиціями

Дата: 01.11.2017 Переглядів: 52

31 жовтня в Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації населення, що належить до сфери управління Служби, пройшла інформаційна зустріч «Традиції наших предків» для дітей учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок ЧАЕС.

На інформаційну зустріч була запрошена Марія Дубас – член клубу для людей поважного віку «Пролісок». Вона підготувала для дітей цікаву розповідь про ляльки-мотанки, методи їх виготовлення за традиціями наших бабусь, етнографічне значення  цих прадавніх іграшок.  Історія створення ляльок насправді дуже цікава: стародавні іграшки виготовлялися переважно з матеріалів, що зустрічалися в природі, таких як камінь, дерево, трава. Є багато знахідок ляльок, зроблених з тканини.

При підготовці до зустрічі вирішили, що для дітей буде цікавим не тільки почути, а й спробувати власноруч виготовити такі ляльки. Тож після теоретичної частини  з підготовлених матеріалів (клаптики матерії, нитки, вата) провели ще й майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок. Тим більше, що це є однією з ефективних арт-терапевтичних технік,  які можуть скорегувати поведінку дитини, допомогти їй справитися з труднощами, зміцнити психічне здоров`я, навчитися правильно залагоджувати конфлікти і налагодити контакт з однолітками.

Ляльки, на думку багатьох психологів, дозволяють відчувати себе захищеним при вирішенні проблем і випробуванні нових способів поведінки і комунікації.
Сам процес виготовлення і гра з лялькою допомагає  дитині більш точно, ніж словами, розповісти про те, що відбувається в його житті, що він відчуває, як ставиться до оточуючих, при цьому за все сказане відповідальність несе лялька, а не той, хто нею керує. «Сама гра дитини є її мовою, а лялька – словами». Діти із задоволенням  виготовили ляльки, погралися ними та пішли додому задоволені з позитивними емоціями.

Про цікавий захід інформує фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Анна Осипенко