У Львові відмітили День Соборності України

Дата: 23.01.2017 Переглядів: 91

22 січня у Львові відбулося віче з нагоди Дня Соборності України. Біля пам’ятника Тарасові Шевченку на проспекті Свободи зібралися представники громадських організацій патріотичного спрямування, політичних сил та небайдужі громадяни.

Про це повідомляє  кореспондент “Справжньої Варти”. Участь у віче взяв і представник Служби у Львівській області.

Другим виступив поет, політв’язень і громадський діяч, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Ігор Калинець, який згадав про святкування 70-річчя Дня Злуки (1989 року), коли організували багатотисячний збір громадян (без засобів комунікації на кшталт інтернету) і спільною молитвою відзначили цю дату.

Виступила також заступниця голови обласного Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, голова Всеукраїнського Союзу Українок, Ореслава Хомик, яка згадала про розкольницьку діяльність екс-міністра Табачника у 2012 році. Серед іншого, пані Ореслава зазначила на необхідності відновлення графи “національність” у паспорті громадянина України.

Наступним мав змогу висловитись голова Франківської районної організації “Спілка політичних в’язнів України” Юрій Зірченко, який зазначив на необхідності знесення Монументу Слави.