У пошуку нових форм роботи

Дата: 12.05.2016 Переглядів: 134

В Іванківському центрі соціально-психологічної реабілітації апробовано виїзну роботу з учасниками антитерористичної операції та їх сім’ями в населених пунктах району.

Іванківський район – найбільший за площею район України. Останнім часом з віддалених сіл до райцентру навіть доїхати складно. Не завжди, маючи бажання, сільський житель може зустрітися зі спеціалістами ЦСПР.

20160411_115958Робота на виїзді була започаткована ще в перші роки подій на сході України. Тоді вона здійснювалася за участю різних служб і відділів райдержадміністрації, соціальних інституцій. Під час поїздок із сім’ями учасників АТО проводилась інформаційна робота, налагоджувався контакт. Ця форма роботи стала своєрідним містком між нашим Центром та «атовцями», що проживають у віддалених селах. Кілька разів на місяць організовуються подібні виїзди. Як правило, в них беруть участь 2-3 фахівці Центру: психолог, соціальний педагог, юрист чи фахівець зі зв’язків з громадськістю. Допомагає нам в цій роботі голова громадської організації «Учасники бойових дій АТО» Віктор Красюн. Знаючи з власного досвіду, що таке антитерористична операція, Віктор Миколайович очолив громадську організацію, всіляко намагається підтримати своїх «братів»  (саме так  часто вони називають один одного).

Встановлені контакти з сім’ями та учасниками АТО на виїзді викликають ту ступінь довіри, якої інколи не вистачає, особливо для подальших психологічних консультацій. Інколи за потребою психолог розпочинає свою роботу, консультуючи просто вдома. В практиці нашої роботи траплялися випадки термінового виїзду за викликом сім’ї, друзів чи однополчан. Психологічних проблем у демобілізованих із зони АТО більше ніж досить. Прикро, що не всі розуміють, що з психологом легше подолати агресію, роздратованість, депресивний стан, підвищену тривожність, страх, почуття безвиході тощо. Окрема робота проводиться з членами сімей, особливо матерями та дружинами. Зі слів психологів ЦСПР О. Гаркуші та     І. Превор, реакція останніх на їх пропозиції в цілому позитивна, приїзд людини, що протягує руку допомоги, завжди хвилює сім’ю.

?????????????Соціальний педагог І. Шеремет під час виїздів визначає матеріальне  становище сім’ї з тим, щоб у перспективі дітей із соціально незахищених сімей можна було рекомендувати для оздоровлення за кордоном. Влітку 2016 року лише в Португалії відпочиватиме 10 дітей із сімей учасників АТО.

Виїзди супроводжуються інформаційними матеріалами – буклетами, листівками, газетами «Голос Довіри», що випускаються в ЦСПР.

За результатами виїздів зростає активність «атовців». За останні півроку збільшилась кількість відвідувань ЦСПР (у т. ч. психологічних консультацій) саме із сіл, в яких фахівці побували раніше: Підгайне, Заруддя, Зорин, Страхолісся, Горностайпіль, Оране, Макарівка, Прибірськ, Розважів, Ставрівка, Запрудка.

Анна Осипенко, фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою