У Сумах презентували проект з надання правової підтримки учасникам АТО

Дата: 28.07.2017 Переглядів: 161

Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Сумській області, головний спеціаліст Північного міжрегіонального сектору  Любов Шепель взяла участь у прес-конференції, що відбулась 27 липня у Сумському прес-клубі з приводу презентації нового проекту, спрямованого на підтримку учасників АТО у новостворених громадах.

Громадська організація “Учасники АТО Сумщини” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” розпочали реалізацію проекту, в рамках якого надаватиметься  правова  підтримка  учасникам АТО та членам їх сімей у новостворених громадах Сумської області. Керівник проекту Олеся Горяйнова, а також тренери проекту, учасники АТО Володимир Чепік,Олексій Захарченко і Андрій Букін розкривали питання щодо учасників  проекту, об’єму та порядку навчання та інших заходів у його рамках.

Головним завданням є створення осередків, об’єднання людей і допомога їм в реалізації їх соціально-правових потреб, для того, щоб вони могли працювати і спілкуватися один з одним. Найчастіші питання з якими звертаються учасники АТО, на сьогоднішній день, це несвоєчасна видача посвідчення учасника бойових дій, затягування строків оформлення земельних ділянок, соціального захисту в частині надання тих чи інших пільг, закріплених у законодавстві. Проектом передбачено як  надання консультацій, так і в підготовка відповідних документів (заяв, клопотань, позовних заяв та ін.) та  подання до органів державної влади. Всі послуги для учасників АТО є безкоштовними. Тренерами проекту являються учасники АТО, які мають юридичну освіту.

Як розповів один з тренерів проекту, учасник АТО, Андрій Букін: «Будемо намагатись створювати такі ядра бійців, що сприяло б їх об’єднанню і створенню осередків, з метою ефективного лобіювання своїх прав на місцевому рівні».

Також  учасників заходу поінформували про фінансування проекту. До грудня 2017 року фінансування здійснюватиметься за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у розмірі 160 тис. грн., а спільний бюджет проекту складає 230 тис. грн. Різниця є залученням власних коштів. Після грудня 2017 року буде залучатись підтримка інших міжнародних організацій та кошти державного або місцевого бюджетів.

Вирішено, що до цього пілотного проекту буде залучено 10 територіальних громад Сумської області, у складі яких налічується 650 учасників АТО. В майбутньому, як наголосили спікери прес-конференції, будуть залучені й інші територіальні громади. Задля цього учасниками ГО «Учасники АТО Сумщини» проводяться зустрічі з керівниками об’єднаних територіальних громад.