У ЦСПР м. Коростень презентовано проект «Коханий, ти вдома»

Дата: 31.03.2017 Переглядів: 149

29 березня 2017 року у Центрі соціально-психологічної реабілітації населення м. Коростень, який працює у сфері управління Служби,  запрацював новий проект під назвою «Коханий, ти вдома» для жінок – учасниць АТО та дружин учасників АТО.

Мета цього проекту насамперед – визначити та проговорити проблеми, які виникають у відносинах між чоловіком і жінкою після повернення воїна з зони бойових дій. Пояснити дружинам, як потрібно себе поводити, щоб налагодити сімейні стосунки. Спробувати відновити довіру між подружжям, яку вони втратили під час довготривалої розлуки.

У Центрі зібралися жінки різного віку, соціального статусу, у кожної з них різні професії. Були присутні багатодітні мами, жінки, котрі проживають в цивільному шлюбі, і ті, що разом прожили з чоловіком більше 20 років.

Перша зустріч під назвою «Я – дружина героя» розпочалася зі знайомства з психологом Центру Надією Волківською,  яка запропонувала для налагодження подальшої співпраці спробувати порівняти своє подружнє життя з персонажами кінофільмів, мультфільмів, казок та трішки розповісти про себе.

Психолог Центру ознайомила присутніх з теоретичними відомостями про «бойове» сприйняття дійсності після повернення воїна. Про типові фізичні, емоційні та поведінкові реакції захисника вдома. Розповіла, за якими правилами воїн живе в умовах війни, які навички опановує та використовує з ранку до вечора для збереження свого життя та життя товаришів. По поверненню додому інстинкт виживання, що був сформований у бійців за період перебування в АТО, просто не використовується, але  на рівні підсвідомості заважає адаптації до умов мирного життя.

Для закріплення отриманої інформації психологом була запропонована вправа «Активне слухання»  задля формування знань щодо комунікативних навичок, необхідних для моральної підтримки близької людини.

Під час перерви жінки змогли відпочити, обговорити прослуханий матеріал, ближче познайомитись та налаштуватись на подальшу роботу.

Потім, жінки – учасниці АТО поділилися своїм  досвідом перебування в зоні бойових дій «Дорога війни очима жінки». Звернули увагу на зміни, що відбулися особисто у них: сформувалась нова особистісна зрілість; почали більше цінувати сім’ю та  час проведений з рідними; з’явилось почуття впевненості у власних силах; змінилися переконання та погляди на майбутнє.

Після сплину двох годин, за які жінки отримали багато цікавої і корисної інформації, вони  поділилися своїми враженнями та очікуваннями від зустрічі, поділилися досвідом подружнього життя з захисником Вітчизни.

А далі  на них чекало ще одне знайомство – з соціальним педагогом Центру Вікторією Обиход. Вона презентувала роботу групи само- та взаємодопомоги «Гуртом легше», заняття якої кожного тижня відвідують учасники АТО. Розповіла про тематичні заняття, бесіди, заходи, в яких беруть участь хлопці. Головною метою такої роботи є емоційна підтримка та інформаційний обмін. Воїнів об’єднує схоже минуле, спільні проблеми, які простіше вирішити разом, поділившись своїм власним досвідом.

По завершенню роботи, виконавці проекту, соціальний педагог та психолог, запропонували обмінятись контактами та відповіли на всі питання, що виникали в ході спілкування. Жінки-учасниці АТО та дружини учасників АТО подякували за підготовлену та проведену роботу, висловили свої побажання стосовно  наступних зустрічей та тем семінарів.

Передає фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Паламарчук Л.М.