У ЦСПР м. Славутич для родин учасників АТО провели майстер-клас з писанкарства

Дата: 14.04.2017 Переглядів: 74

Писанка – одна зі стародавніх форм українського народного розпису, у
якому наші пращури втілювали свої прагнення та віру. Це символ весни, сонця, повернення природи до життя. З ними пов’язано багато легенд, повір’їв, традицій. Щоб писати писанку необхідно мати чисту душу, добрі наміри, ні на кого не тримати зла.

В період з 5 по 13 квітня в Соціально-психологічному центрі м. Славутич для родин учасників АТО пройшли майстер-класи з писанкарства. Всім бажаючим навчитися стародавньому українському мистецтву були надані необхідні інструменти для розпису яєць: писачки, фарби та свічки. Обираючи на свій смак візерунки, орнаменти і кольорову гаму, діти розписали крапанки – різновид писанки, на якій малюнок складається з різнокольорових крапок; дорослі ж робили класичну писанку.

Більшість учасників вперше спробували себе у цій справі,  хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного!

Кожен учасник майстер-класу по завершенню тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг і щиро повірив, що вона принесе йому взаєморозуміння, щедрість, чистоту почуттів, здоров’я і благополуччя.

Як казав О. Довженко, “писанка – це неповторне багатство. Його треба берегти, як безцінний скарб! Нам слід пишатися ним перед усім світом”.