У Вільнянську вшанували вільних козаків, що 99 років тому зупинили наступ червоних окупантів

Дата: 22.01.2018 Переглядів: 127

19 січня 2018 року громада Вільнянського району Запорізької області вшанувала пам’ять загону вільних козаків, які зупинили наступ більшовицьких окупаційних військ на станції Софіївка у січні 1919 року.

Мітинг був приурочений до Дня Соборності України та проходив відповідно до Указу Президента України від 22 жовтня 2016 року «Про заходи із відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років».

В урочистостях взяли участь керівники району та міста, представники установ, організацій району, демобілізовані учасники АТО, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичній операції в Запорізькій області Костянтин Денисов, учні  та вчителі історії Вільнянських загальноосвітніх шкіл, представники залізничної станції «Вільнянськ», жителі та гості міста.

Перед присутніми виступили: доктор історичних наук Володимир Бондаренко; заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації – начальник управління комунікацій з громадськістю Олександр Зубченко; депутат Запорізької обласної ради, вчитель історії Вільнянської гімназії «Світоч» Аліна Супруненко та інші.

Право відкрити дошку було надано учаснику АТО, капітану запасу Сергію Синенку та учениці 11-А класу Вільнянської гімназії «Світоч» Поліні Пазюк. Настоятель Свято-Володимирського собору протоієрей В’ячеслав освятив дошку. Пам’ять загиблих була вшанована хвилиною мовчання, до пам’ятної дошки поклали квіти.

Відзначимо, що територіальний підрозділ Служби активно взаємодіє з обласною адміністрацією в питаннях меморіальної та нагородної роботи. Зокрема, у грудні 2017-го року за клопотанням представників Служби, відзнаками Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» було нагороджено волонтерів і добровольців Валерія Матченко (Запоріжжя) та Миколу Тюркеджи (Бердянськ). Також спільними зусиллями було встановлено меморіальну дошку загиблому в АТО жителю Запоріжжя, солдату 55-ї бригади ЗСУ Олексію Заїці.