У Вінницькій ОДА розглядали проблемні питання учасників АТО

Дата: 06.04.2016 Переглядів: 289

Інформаційна зустріч з питань соціального, медичного та правового забезпечення учасників АТО відбулась 1 квітня у залі засідань облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА Андрія Гижка.

У зустрічі взяли участь заступники голів райдержадміністрацій, представники громадських організацій учасників АТО, керівники департаментів ОДА та профільних управлінь і організацій, волонтери.

Мету зустрічі визначив голова ОДА – недостатня поінформованість бійців, які не знають про ті можливості та законодавчі пільги, що встановлені для них державою.

На початку зустрічі пам’ятними відзнаками нагороджено активних волонтерів. Присутні  хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв Вінничини.

Вінниця-2Далі перший заступник голови ОДА нагадав, що на минулому тижні відбулось відкриття обласного Центру допомоги учасникам антитерористичної операції в складі Департаменту соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації – єдиного координаційного консультативно-дорадчого органу для надання всебічної підтримки і допомоги атовцям та членам сімей загиблих воїнів. Андрій Гижко звернув увагу  на те, що в області “також повноцінно сформований сектор Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, який очолює Дмитрийчук Олег Вікторович, безпосередній учасник АТО. Служба розташована також у приміщенні Центру по вулиці Монастирській”. Олег Дмитрийчук окреслив завдання та повноваження служби та відповів на запитання учасників зустрічі.

В ході подальшої роботи були обговорені питання психологічної допомоги учасникам АТО, членам їх сімей та членам сімей загиблих учасників АТО, своєчасність надання соціальних виплат, проблем із санаторно-курортним лікуванням та психологічною реабілітацією учасників антитерористичної операції, працевлаштуванням учасників АТО. Обговорювались також можливості ддержавної підтримки для отримання освіти учасниками АТО, їхніми дітьми тощо. Гостро стояло питання толерантного поводження посадовців із демобілізованими воїнами АТО, які прагнуть реалізувати свої права щодо безкоштовного проїзду, отримання путівки на оздоровлення чи земельної ділянки.

Вінниця-3

Підсумовуючи зустріч, Андрій Гижко зобов’язав представників райдержадміністрацій до 24 квітня провести подібні інформаційні наради у кожному районі і надалі проводити їх кожного місяця із подальшим щомісячним звітом щодо проведеної роботи на обласній нараді в ОДА.

Про це повідомляється на сайті Вінницької ОДА