Учасники АТО – інваліди війни долучаються до реабілітаційної програми “Інваспорт”

Дата: 04.03.2016 Переглядів: 413

Про це повідомив завідувач сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Чернігівській області Альберт Черешко регіональному телеканалу “Сівер”.

інваспортУ Чернігові за підтримки Центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт» в особі начальника Центру Литвинця Андрія та за сприяння Сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Чернігівській області в особі завідувача Сектору Альберта Черешка організовано безкоштовне проходження фізкультурно-спортивної реабілітаціїучасників антитерористичної операціїна базі Західного реабілітаційно-спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України у Львівській області.

Вже декілька років на базі ЗРСЦ НКСІУ у Львівській області проводяться табори фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів. В них беруть участь інваліди області з вадами слуху, вадами зору, ураженнями опорно-рухового апарату, інваліди загального захворювання.

Ці заходи призначені для реабілітації інвалідів шляхом фізичної культури та спорту, залучення інвалідів до занять спортом, інтеграції їх в суспільство.

База ЗРСЦ НКСІУ універсально пристосована для обслуговування інвалідів з тяжкими ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору. На її території знаходяться лижні траси, тренажерні зали, сауна, житлові корпуси облаштовані для потреб інвалідів пандусами та поручнями. З ними займаються реабілітологи, волонтери та інструктори-супроводжуючі Регіонального центру «Інваспорт». Проводяться заняття по навчанню інвалідів зимовим видам спорту (у літній період проводяться походи), заняття в тренажерному залі, відвідування сауни. В вечірній час проводяться культурно-масові заходи.

База розташована в гірській, мальовничій місцевості за адресою: с. Яворів, вул. Рівних прав та можливостей, 1, Турківського району, Львівської області.

У 2016 році зазначені заходи плануються проводитись:
– з 03.03. по 14.03.
– з 08.05. по 19.05.
– з 01.12 по 12.12.
Перевага надається людям, які ведуть активний спосіб життя та мають бажання займатись фізичною культурою та спортом віком від 12 до 50 років.

– До програми Центру вже долучилися троє бійців з Чернігівщини, – повідомив А. Черешко, – Реабілітаційна програма передбачає не тільки лікування і оздоровлення, а й підготовку до участі у 2017 році в міжнародних змаганнях інвалідів війни “Ігри нескорених” у Орландо (США).