Українській революції присвячена конфренція у Бердянську

Дата: 28.09.2017 Переглядів: 54

У Бердянську 26.09.2017 відбулась спільна нарада обласної і міської науково-редакційних груп Всеукраїнського проекту “Місця пам’яті Української революції” та презентація книги “Місцями пам’яті повстанських перемог у Запорізькому краї: Азовська операція Нестора Махна”.

Організаційно-методична нарада за участю представників обласної і міської науково-редакційних груп Всеукраїнського науково-просвітницького проекту «Місця пам’яті Української революції» пройшла у конференц-залі Бердянського державного педагогічного університету для науковців і студентів-істориків.

У заході взяли участь заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Олександр Зубченко, завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Ігор Лиман та краєзнавець, історик, український дослідник історії махновщини Володимир Чоп, директор Централізованої бібліотечної системи Галина Гусак, головний спеціаліст відділу внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю, взаємодії з військовими частинами та учасниками АТО Ігор Зубрицький, голова міської ГО “Новоспасівський козачий курінь імені Нестора Махна, учасник АТО Валерій Кутовий, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Тимур Книш, директори краєзнавчих музеїв м. Бердянська Людмила Ноздріна і села Осипенко Олег Будяк, голова міського осередку тов. “Просвіта” Володимир Пилипенко, представники міського відділу культури та інші.

У рамках наради була презентована книга “Місцями пам’яті повстанських перемог у Запорізькому краї: Азовська операція Нестора Махна”. Її автори – завідувач кафедри історії України, доктор історичних наук, професор Ігор Лиман та краєзнавець, історик, український дослідник історії махновщини Володимир Чоп. Вони розповіли про важливість патріотичного виховання молоді, особливо під час військового протистояння на Сході, на прикладах перемог української зброї над різноманітними, як явними так і гібридними іноземними агресорами.

…Такі перемоги були — гучні, неймовірні, яскраві приклади військового мистецтва, але вони свідомо довго замочувались…