В Одесі відбулась презентація фільму “Вірю, чекаю, молюся”

Дата: 12.12.2018 Переглядів: 154

Завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук взяв участь у презентації та обговоренні документального фільму “Вірю, чекаю, молюся”, що відбулась 11 грудня в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського.

Фільм створений дніпровською командою на чолі з режисером Катериною Стрельченко, яка особисто виступила із вступним словом перед одеситами.

Фільм порушує дві болючі теми, які є наслідками війни на сході України – зниклі безвісти та полонені. Ці теми поєднані між собою і, водночас, мають багато різних аспектів. В центрі уваги родини, що кілька років намагаються розшукати своїх рідних. Коментарі дають як чоловіки, так і жінки. На жаль, ставлення до жінок у полоні не менш жорстоке, ніж до чоловіків. І це, за показанням свідків, може кваліфікуватись як злочини проти людяності.

У перегляді картини взяли участь ветерани – учасники АТО/ООС, ліцеїсти Військово-морського ліцею, військовослужбовці Одеського гарнізону,  волонтери, представники духовенства та небайдужі одесити.

По завершенні перегляду фільму глядачі стоячи тепло вітали автора та режисера картини. Ніхто з присутніх залу не залишав, всі взяли участь в обговоренні.

Від імені присутніх представник Служби М. Сторожук та головний військовий капелан регіонального управління військового духовенства “Південь” протоієрей Василь Вирозуб висловили щиру вдячність режисеру  за такий важливий, необхідний та повчальний для нашого суспільства фільм.

Після завершення заходу присутні ще довго спілкувались з автором і режисером картини, обговорювали епізоди фільму, ділились своїми історіями.

Трейлер документального фільму “Вірю, чекаю, молюся”