В Одесі відкрито футбольний турнір пам’яті загиблого захисника країни

Дата: 04.07.2019 Переглядів: 145

В Одесі на муніципальному стадіоні «Спартак» відбулося урочисте відкриття футбольного турніру з міні-футболу, присвяченого пам’яті героїчно загиблого в зоні АТО начальника фізичної підготовки і спорту Одеської зенітної ракетної бригади повітряного командування  «Південь» майора Василя Петренко (позивний – “Моцарт”).

Вже другий рік поспіль кращі команди Збройних Сил та вищих військово-навчальних закладів прибувають у “Південну Пальміру” для участі в змаганнях та вшановують пам’ять загиблого захисника України.

В нинішньому турнірі беруть участь команди повітряних командувань “Південь”, “Захід”, “Схід” та “Центр”, Національного Університету оборони України імені Івана Черняховського, Харківського Національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені героїв Крут та збірна команда Військово-Морських Сил ЗСУ – минулорічний переможець турніру.

У відкритті футбольного турніру разом з керівництвом повітряного командування  «Південь», представниками органів державної влади, обласної  федерації футболу, воїнами АТО/ООС та волонтерами взяв участь представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Одеській області Микола Сторожук.

У своєму виступі Микола Сторожук привітав учасників змагань, засвідчив їм щиру повагу та висловив вдячність організаторам змагань за вшанування пам’яті загиблого героя-офіцера, який, зокрема і цьому футбольному турніру, навічно житиме в наших серцях та наголосив: «Символічно, що ми сьогодні відкриваємо ці змагання в мирній та сонячній Одесі саме на стадіоні «Спартак», адже Василь Петренко загинув від кулі снайпера саме біля села Спартак, що на Донеччині. А з історії нам відомо, що легендарний воїн-гладіатор Спартак – це символ непоборності та свободи. І українські воїни, як ті легендарні спартанці, боронять Україну та дають гідну відсіч бойовикам та російським найманцям. І ворог не в змозі здолати наших воїнів-патріотів та нашу віру у вільну, сильну та самостійну Україну».

З початком збройної агресії на сході України майор Василь Петренко у складі зведеного загону Повітряних Сил ЗС України «Дика качка» вирушив в район проведення антитерористичної операції. Указом Президента України № 270/2015 від 15.05.2015 “За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” Петренко В.В. нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).