В Одесі вшанували пам’ять загиблих на морях і океанах

Дата: 01.09.2017 Переглядів: 186

27 серпня 2017 р. в м. Одесі на честь Дня Незалежності України та Дня ВМС була проведена акція пам’яті загиблих на морях і океанах, загиблих військовослужбовців морської піхоти ВМСУ зони «М».

В акції взяли участь ветерани-учасники АТО, військовослужбовці ВМС і ЗСУ, ветерани та інваліди Другої світової війни, ветерани-підводники, учні шкіл, діти-сироти шкіл-інтернатів, курсанти Одеського морехідного училища, курсанти міської та обласної флотилій юних моряків спільно з ветеранськими і іншими громадськими організаціями Одеси та інших міст України. Відбувся вихід в Одеську затоку на катамарані «Хаджибей», на якому перебувало понад 240 осіб, з яких ветеранів було 141 чоловік, на борту також були діти різного віку.

Присутні взяли участь в молебні пам’яті загиблих, хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять, а потім спустили на воду вінок та живі квіти на місці загибелі підводних човнів «М-33» і «М-60» восени 1942р., прах 42 членів екіпажів цих човнів похований у братській могилі на Алеї Слави парку Шевченка м.Одеси. Вшанували пам’ять 32 морських піхотинців, загиблих в зоні «М» з 2014 по 2017 роки.

Мітинг пам’яті відкрив Президент ВСГОВІ, голова Асоціації моряків-підводників імені О. І. Марінеско, капітан I рангу Лівшиць Євген Семенович. На мітингу виступили ветерани військово-морського і підводного флоту, представники командування ВМС України, адміністрації міста і області, інших громадських організацій. Емоційним був виступ ветерана війни Опроненко-Клопової Людмили Миколаївни, яка закликала до пам’яті про всіх загиблих військовослужбовців в зоні АТО. Вона вручила ветеранам ВСГОВІ свою книгу «Хронологія героїзму».

В ході Акції пам’яті на борту судна було організовано виставку-продаж дитячих малюнків дітей, які страждають на онкозахворювання і збір іграшок, книг і носильних речей для них. З 19 дитячих картин і малюнків було придбано 15 на загальну суму понад 800 гривень. Кошти підуть на лікування хворих дітей. Виставку організувала Гриник Ірина Миколаївна.

Решта картин передані до фонду «Милосердя» для подальшого розміщення їх в Музеї «Християнська Одеса» при Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі.

Потім силами дітей одеських шкіл, юридичного ліцею та ветеранів було дано годинний концерт.

Щорічне проведення Акції пам’яті по загиблих на морях і океанах екіпажів підводних човнів, надводних кораблів і суден військово-морського і річкового флотів, морської піхоти – учасників АТО  стало вже традиційним і закликає всіх до пильності в наш непростий час.