“Вертаємо своє!”. До 5-річчя визволення українських міст

Дата: 02.07.2019 Переглядів: 69

Вертаємо своє! Повернення територій, людей, свободи на наші землі, окуповані ворогом – головна тема низки заходів, які відбудуться в країні до 5-ої річниці звільнення українських міст Донбасу. Влітку 2014 року, проводячи операцію з деокупації міст, українська армія звільнила дві третини території Донбасу, яку намагався загарбати ворог. 

«Починаючи з Майдану ми пишемо новітню історію України. За свою незалежність необхідно платити високу ціну і ми мусимо це робити, аби відстояти наші землі, наші території. Звільнення Слов’янська, Краматорська – це були перші потужні відповіді ворогу. Необхідно ці дати закріплювати в нашій історії і виховувати на цьому наступні покоління», – зауважив заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко під час прес конференції в інформаційному агентстві “Укрінформ”, де відбулась презентація програми заходів та соціальної інформаційної кампанії до 5-річчя звільнення міст сходу України .

Задля цього працівники Українського інституту національної пам’яті розробили низку заходів. Зокрема, 3-ого липня в Києві у Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбудеться виставка фотографій та артефактів, які нагадують про події літа 2014. А у Національному музеї Революції Гідності відбудеться презентація фільму «Маріуполь. Український форпост». Чимало заходів відбудеться і на самому Донбасі, так 4-го липня на горі Карачун відбудеться виставка «Донбас: переPROчитання образу». У Слов’янську відкриють меморіальний знак на честь українських захисників. Також в місті відбудеться презентація книг про події на Донбасі. А в Дружківці відкриється цілий музей-меморіал спротиву українського Донбасу окупаційному режиму. «Ми згадуємо події 5-річної давності аби вшанувати тих, хто визволив дві третини окупованого Донбасу. Тільки там, де є пам’ять про загиблих, будуть ті, хто захищатиме живих», – наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

За матеріалами сайту Мінветеранів