Ветерана УПА відзначено медаллю «За розвиток Запорізького краю»

Дата: 13.04.2018 Переглядів: 89

Напередодні Дня пам’яті та примирення заступник директора Департаменту інформаційної діяльності Запорізької ОДА Олександр Зубченко та регіональний представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Тимур Книш завітали до ветерана Української повстанської армії Костянтина Тимофійовича Сліпецького, який живе у селищі Мирне Мелітопольського району. 

Костянтин Тимофійович народився 1928 року в с. Берегомет на Буковині, що входила до складу Румунії, виховувався дідусем та бабусею.  Влітку 1944 року 16-річний Костянтин приєднався до куреня командира Лугового під псевдонимом «Заєць». Підрозділ воював із  гітлерівськими окупантами, просувався через Карпати, але поблизу угорського кордону зіткнувся із рейдовим загоном радянських партизан. У  бою Сліпецького було поранено, а згодом він захворів на тиф.

Разом з іншими бійцями командування відправило хлопця на лікування до угорських антифашистів, проте вже за кілька днів знесилених воїнів зрадили. Побратимів Сліпецького нацисти розстріляли, а його відправили на каторжну працю до австрійського Лінцу, а згодом до Німеччини та Чехії. Свободу в’язням у травні 1945 року принесли американські солдати. Але радість була недовгою. Вже незабаром колишніх вояків УПА доставили до табору для інтернованих осіб та передали радянським представниками. Частині вдалося втекти, решту під конвоєм відправили до Луцька. На кілька місяців Сліпецького відпустили додому, проте вже у жовтні 1945 року заарештували та приговорили до семи років концтаборів. До Сибіру також вислали його мати, а рідну хату спалили. Покарання борець за свободу України відбував у Воркуті, працював на рудниках, дивом вижив. Його було реабілітовано лише у квітні 1991 року.

Після звільнення у жовтні 1952 року Костянтин Сліпецький лишився жити на Півночі, одружився, виховав двох синів.  У 1964 році у пошуках кращої долі він переїхав до Мелітополя, а згодом до Мирного, працював водієм, побудував затишний дім. Після проголошення незалежності України Костянтин Миколайович включився до суспільно-політичного життя, активно підтримував Помаранчеву революцію та Євромайдан, допомагав нашим солдатам у зоні проведення антитерористичної операції.

Розпорядженням голови ОДА за значний особистий внесок у здобуття незалежності України Костянтина Сліпецького відзначено медаллю «За розвиток Запорізького краю».

За кілька тижнів Костянтин Миколайович відзначить своє 90-річчя. Попре все, він не втрачає оптимізму, уважно стежить за подіями у державі, молиться за наших захисників на Сході та вірить у вільну і сильну Україну.

Українська держава турбується про своїх Героїв, повертає їх з небуття. Ці люди – справжні бійці за Українську незалежність і повинні бути належно шановані суспільством.