Ветерани ОВУ вшанували пам’ять героїв Другої світової війни

Дата: 09.08.2016 Переглядів: 143

У Раді Організації ветеранів України  відбулися збори ветеранського активу міста Києва та Київської області за участю представників військових аташе деяких держав з питань організації роботи із вшанування пам’яті героїв Другої світової війни.

DSC04256Саме тут, в Україні, у трагічних боях, де втрати були найжахливішими, тим не менше було зірвано фашистський план бліц-кригу. І саме тут, у перших поразках, зароджувалися перші паростки майбутньої Перемоги.

Та Перемога дісталася нам дуже дорогою ціною – Україна понесла у Другій світовій війні величезні втрати. Загинула майже кожна п’ята людина, в тому числі, у полоні більше мільйона трьохсот тисяч та майже 3,9 мільйонів мирних жителів. З дев’ятисот тисяч киян залишилося 186 тисяч, по двісті тисяч людей втратили Одеса, Харків, сто тисяч – Рівне.

Було підкреслено, Україна пишається тим, що її сини та дочки додали величезний внесок у досягнення перемоги над нацизмом у 1945 році, масово проявляли на полях бою надзвичайну мужність.

Серед українців 2,5 мільйони за мужність та героїзм були удостоєні високих нагород, 2 069 українців ( з 11 609 із загальної кількості) стали Героями, 32 представники України стали Двічі Героями (із 113-ти). А погруддя нашого земляка, видатного льотчика-винищувача Івана Кожедуба прикрашали три геройські зірки. Присутні згадали таких видатних українців, як снайпери Олександр Зайцев та Людмила Павліченко, підводники Олександр Марінеско та Микола Лунін, спаситель Кракова Євген Березняк – легендарний майор Вихор, людина, що була в числі тих, хто підняв Прапор Перемоги  над Рейхстагом – лейтенант Олексій Берест.

DSC04268Серед видатних постатей, що прославили Україну у роки війни – постать уславленого танкіста генерала армії, Героя України, Івана Олександровича Герасимова, якому б у ці дні виконалося б 95 років. Дійсно визначна постать –  людина, яка у воєнне лихоліття тричі горіла у танку, визволяла Україну, Польщу, Німеччину від нацистської окупації, за що була удостоєна багатьох орденів, і в мирний час проявила свій неабиякий талант керівника та організатора. 17 років Іван Олександрович керував Радою Організації ветеранів України, обирався народним депутатом у Верховній Раді України трьох скликань, користувався надзвичайним авторитетом як у керівництва держави, так і серед ветеранів, на сторожі соціального захисту яких стояв до останнього дня свого життя (на фото – ад’ютант Герасимова В. Давидов).

Учасники зборів опрацювали ряд пропозицій для практичної діяльності організацій ветеранів з ушанування подвигу українців у Другій Світовій війні та військово-патріотичного виховання молоді.DSC04307