Ветерани війни давали завдання владі і готові співпрацювати

Дата: 10.07.2017 Переглядів: 144

8 липня 2017 року на Луганщині в смт. Новоайдар у районному Будинку культури пройшло виїзне розширене засідання правління громадської організації «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО».

Захід проводився у рамках проекту «ВЕТЕРАНИ ВІЙНИ ЗА МИР». Тема засідання: «Співпраця громадської спілки з органами державної влади та місцевого самоврядування,  актуальні проблеми практики». Окрім керівного складу організації, на засіданні були присутні Ірина Луценко – представник Президента України у Верховній Раді України, народний депутат України, Сергій Кудлаєнко – заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань регіональної політики, державного будівництва та місцевого самоврядування, народний депутат України, Наталія Федорович – заступник Міністра соціальної політики України, Юрій Клименко – заступник голови Луганської обласної державної адміністрації, Віктор Сергієнко – голова Новоайдарської райдержадміністрації, Валерій Нагорняк – представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Східного міжрегіонального відділу в Луганській області, а також учасники АТО та волонтери з усіх областей України.

Вшановуючи пам’ять загиблих під час проведення АТО, захід розпочався хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку загиблим.

Голова правління Спілки Анатолій Слівінський поінформував присутніх про проведену роботу, починаючи з грудня 2014 року.

Представник Державної служби вручив почесні грамоти та подяки учасникам АТО та волонтерам. Після вручення нагород до слова запросили Ірину Луценко, яка розповіла присутнім про заходи, які проводяться задля збільшення обороноздатності країни, про пільги учасникам АТО, зокрема, про сертифікати на будівництво житла під фіксовані відсотки, цільові кошти на навчання дітей та інше.

Вся робота форуму була побудована за принципом «вільного мікрофону». Впродовж двох годин кожен бажаючий мав можливість поставити запитання, або висловити пропозицію. Питання, які ставили учасники АТО, були різнопланові: від допомоги про підтвердження участі в АТО і отримання поранення до  створення нових робочих місць, ремонту доріг, відкриттю реабілітаційних центрів, призначення пенсій тощо.  Провідною темою обговорення стали проблеми патріотичного виховання молоді. Маючи величезний життєвий та бойовий  досвіт, ветерани готові працювати у цьому напрямку в школах, літніх таборах, на спортивних майданчиках.

По багатьох питаннях були надані запевнення, що рішення будуть прийняті негайно, як центральними виконавчими,  так й обласними органами влади.

По завершенні заходу гостей та мешканців Новоайдарщини чекав прекрасний концерт, який подарували артисти Черновецької обласної філармонії за підтримки Черновецької облдержадміністрації та обласної ради.