Ветерани ВСВВ на військово-патріотичному польовому спортивному вишкилі серед учнівської молоді

Дата: 02.07.2018 Переглядів: 73

Протягом 15-24 червня 2018 року представники Всеукраїнської Спілки ветеранів війни (на базі Чернівецького підрозділу Спілки) спільно з представниками ВГО «Ніхто крім нас» в Чернівецькій області підготували та провели міжрегіональний військово-патріотичний спортивний вишкіл серед учнівської молоді.

Метою проведення заходу було: виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення незалежності і готовності до захисту Батьківщини, її територіальної цілісності та активізація чіткої громадянської позиції;  утвердження національно-патріотичної свідомості молодих українців; ознайомлення з головними віхами героїчного минулого України.

Даний військово-патріотичний спортивний вишкіл був організований і проведений на території бази відпочинку Буковинського державного медичного університету «Здоров’я» у с. Репужинці, Заставнівського району Чернівецької області.

У табірному зборі взяло участь 105 осіб, з яких 18 інструкторів та 87 дітей віком від 8 до 16 років з Вінницької, Волинської, Київської, Черкаської, Чернівецької, Харківської та Хмельницької областей.

У числі учасників заходу було 16 дітей-сиріт, з яких 14 – вихованці Оршівського дитячого будинку Кіцманського р-ну Чернівецької області та  15  дітей учасників бойових дій.

Керівником військово-патріотичного табору був підполковник запасу Маринюк А.А., який очолює  Чернівецький обласний  підрозділ Всеукраїнської Спілки ветеранів війни.

До проведення заходу в якості інструкторів були залучені ветерани, досвідчені військові фахівці, які мають бойовий досвід і свого часу пройшли через горнило локальних війн та конфліктів, брали участь в миротворчих операціях з підтримання миру в різних куточках світу, волонтери та учасники бойових дій на Сході України. Активно долучились до виконання своїх обов’язків також фахівці з психології, соціології і медицини.

Вони забезпечували проведення занять, в ході яких діти змогли  навчатися  майстерності військової науки, і саме їх бойовий і життєвий досвід певною мірою сприяв формуванню у дітей позитивного іміджу захисника незалежності, суверенітету та територіальної цілісності своєї держави.

Протягом 8 днів були проведені різноманітні теоретичні та практичні заняття з таких дисциплін, як тактична та тактико-спеціальна підготовка, військова топографія та орієнтування,   основи рукопашного та ножового бою, основи тактичної медицини, розборка та зборка автомата АКМ, курс виживання та гірсько-альпійської підготовки, основи парашутно-десантної підготовки, основи протимінної безпеки, вогнева підготовка тощо.

Окрім оздоровлення, здобуття навичок життя в гармонії з природою, діти вчилися бути єдиною командою, брали участь у спортивних заняттях і змаганнях, заняттях з початкової військової підготовки, історії України та краєзнавства, психології. Також, ветеранами ВСВВ учасникам були прочитані  лекції щодо миротворчої діяльності України та історії розвитку Збройних Сил України.

Для  учасників польового вишколу члени Української федерації повітроплавання з  міста Кам’янець – Подільський підготували приємний подарунок – усі бажаючі мали можливість піднятися в небо у кошику повітряної кулі.

Це було неповторне і дуже цікаве дійство, переповнене емоціями та враженнями, які залишилися у пам’яті кожного з учасників.

Логічним завершенням перевірки отриманих теоретичних і практичних знань, навичок та індивідуальної підготовки учасників військово-патріотичного вишколу стало підсумкове тактико-спеціальне змагання, в ході якого команди відпрацювали тактичні питання, долали полосу перешкод, виконували вправи з метання ножів, стрільби та тактичної медицини.

За показаними результатами судді  визначили переможців змагань у різних номінаціях. Всі вони отримали відповідні  нагороди.