Ветерани ВСВВ відвідали Охтирку

Дата: 15.04.2016 Переглядів: 441

Делегація ветеранів Всеукраїнської Спілки ветеранів війни 11 – 13 квітня відвідала м. Охтирка Сумської області.

Мета поїздки ­– участь у 15-й Всеукраїнській науково-практичній конференції, круглому столі та інших заходах, запланованих і проведених ВСВВ спільно з Охтирською організацією ветеранів війни та військової служби “Маю честь”, яку багато років очолює Могилко Л.С.

Проведення цих заходів співпало з відзначенням  Всесвітнього дня авіації та космонавтики. Охтирка по праву вважається знаковим містом, своєрідною меккою для вітчизняної авіації і космонавтики. Тут з 1968 по 1999 роки базувався 809-ий учбовий авіаційний полк Харківського вищого військового авіаційного училища льотчиків, на базі якого отримали путівку в небо понад 5000 військових льотчиків, 9 льотчиків-космонавтів, 9 Героїв Радянського Союзу, з яких п’ять – двічі.

Новое изображениеВетерани взяли участь в урочистому мітингу та покладанні квітів до Пам’ятного знаку авіаторам 809-го УАП. Після мітингу ветеранів запросили до місцевих шкіл, де вони познайомилися з життям та навчальним процесом, зацікавлено спілкувалися з вчителями та учнями різних класів під час Уроку мужності. Дирекція та учні загальноосвітньої школи №2 з гордістю презентували доргим гостям свій шкільний Музей космонавтики.

Всеукраїнську науково-практичну конференцію розпочали гості – перед присутніми  виступили  генерал-майор у відставці В. Попович та полковник О. Вовк, який представляв Харківський університет Повітряних Сил України. Колишні повітряні аси, а нині ветерани-авіатори 809-го учбового авіаційного полку полковники у відставці О. Данилов та О. Картуз, які у різні роки командували учбовим полком, розказували молодим військовослужбовцям і школярам про напружені будні військових авіаторів, про вагомі  досягнення прославленої військової частини. Кращі учні старших класів презентували учасникам заходу змістовні реферати про історію та перспективи вітчизняної авіаційної і космічної галузі. Всі учасники конференції з великою увагою слухали звернення та привітання зі святом в телефонному режимі першого космонавта незалежної Української держави Героя України Леоніда Каденюка.

Новое изображение-3Після завершення конференції і круглого столу на плацу військової частини юні конструктори-ракетники демонстрували гостям запуск і політ власних витворів моделей-ракет, сфотографувалися з ветеранами на пам’ять.

Загальним підсумком поїздки в Охтирку, 15-ї Всеукраїнської науково-практичної конференції та круглого столу, інших заходів, безумовно, стало підтримання нерозривного зв’язку представників старшого покоління і  молоді, обмін досвідом та прагнення бути корисними одних для інших та для держави. Ветерани переконалися, що їм на зміну підростає чудова і підготовлена  зміна молодих людей, які щиро люблять свою країну, бажають їй миру і добра, а всі разом маємо працювати для  її розвитку і  процвітання.

Поїздка на Сумщину ще раз підтвердила важливість і необхідність розширювати та поглиблювати міжрегіональну співпрацю ветеранських спільнот, разом більш  активно долучатися до виховання у молодих людей почуття патріотизму, національної свідомості для єдності та зміцнення Української держави. Саме такий курс дійльності витримує і наполегливо культивує Всеукраїнська Спілка ветеранів війни.