Ветерани ВСВВ взяли участь в меморіальних заходах в м. Брест

Дата: 26.06.2017 Переглядів: 97

На запрошення Голови Брестського міського виконкому Республіки Білорусь делегація ветеранів Всеукраїнської Спілки ветеранів війни у складі 20 осіб 21-23 червня відвідала м. Брест і взяла участь в меморіальних заходах, присвячених Дню скорботи та всенародної пам’яті жертв Другої світової війни, у тому числі і українців, які обороняли та загинули, захищаючи Брестську фортецю.

Делегацію очолював Голова Ради ВСВВ генерал-майор запасу Володимир Попович.

Заходи, присвячені 76-ій річниці початку Другої світової війни, зібрали в Брестській фортеці декілька тисяч місцевих жителів та гостей міста. Вшанувати пам’ять захисників Брестської фортеці, яка першою прийняла удар фашистів, прибули 22 офіційні делегації з України, Словаччини та Росії.

Делегації взяли участь у мітингу-реквіємі на площі Церемоніалів, а також були присутні на реконструкції воєнних дій 1941 року на території Кобринського укріплення.

Кілометрова алея у Меморіалі до Вічного вогню перетворилась в дорогу пам’яті. На усьому її шляху були запалені 1418 червоних лампад, які відповідали кількості днів і ночей війни та вказували  учасникам і глядачам напрям руху до місця жалобної церемонії. В чотири п’ятнадцять ранку – час, коли прозвучали перші розриви снарядів, величезна кількість людей завмерла у «хвилині мовчання» в пам’ять про тих, хто подарував нам мирне небо над головою.

Після завершення мітингу-реквієму керівники області та міста, члени офіційних делегацій і ветерани поклали вінки та корзини квітів до Вічного вогню. Військовослужбовці поклали вінки до плит некрополя, а прикордонники опустили квіти в води Західного Бугу. Пам’ять герої вшанували хвилиною мовчання…. Після цього усі перемістились на територію Кобринського укріплення, де була представлена воєнно-історична реконструкція, на яку прийшли біля 10 тисяч жителів Бреста, а також гостей з інших регіонів Білорусії, а також з-за кордону.

Приблизно за годину, представники воєнно-історичних об’єднань продемонстрували основні епізоди віроломного нападу фашистів на Білоруську фортецю і її героїчної оборони. Епізоди трагічних подій 76-річної давнини розіграли в Брестській фортеці понад 500 осіб з Білорусії, Росії, Польщі, України, Японії, Естонії, Латвії, Литви, Іспанії, Китаю, Казахстану, Чехії і Словаччини.

Cимволічним, дуже несподіваним, знаковим і пам’ятним моментом, можна по праву назвати проліт клину білих лебедів над територією «Брестської фортеці» і головами учасників проведеного дійства….

У подальшому, члени української делегації спільно з білоруськими ветеранами відвідали деякі пам’ятні місця  м. Брест. Були проведені меморіальні заходи у пам’ятника українському кобзарю Т. Г. Шевченко, а також у пам’ятника воїнам-визволителям Бреста в парку Слави,  покладені вінки.

Після цього були проведені зустрічі членів делегації ВСВВ з білоруськими ветеранами, в ході яких ветерани обмінялися досвідом роботи у своїх у ветеранських організаціях і у ветеранському русі в цілому. Зустрічі пройшли в дружелюбній, теплій атмосфері і сприяли подальшому зміцненню дружби і співробітництва українських і білоруських ветеранів війни, народів України та Білорусі.