Відкриття пам’ятника десантникам у Миронівському районі

Дата: 03.08.2017 Переглядів: 101

2 серпня в Миронівському районі на Київщині відбулося урочисте відкриття пам’ятника десантникам різних поколінь.

У День 25-річчя високомобільних десантних військ ЗСУ, на перехресті доріг Тулинці-Грушів-Пії-Канів, відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку десантникам, полеглим у роки Другої світової війни, а також під час бойових дій в Афганістані, на території інших держав та при виконанні бойових завдань, пов’язаних із захистом територіальної цілісності України.

Пам’ятник, споруджений місцевими жителями Миронівщини за підтримки Миронівської райдержадміністрації,  встановлено на місці масової висадки парашутистів під час боїв на Букринському плацдармі 1943 року.

У заході взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також представник  Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції у Київській області Перебойчук М. В.

На захід прибули керівники всеукраїнських, обласних та районних громадських ветеранських організацій.

Для вшанування пам’яті полеглих десантників також приїхали ветерани-учасники бойових дій Другої світової війни, яким вже більше 90 років: Клюй Василь Семенович (у роки війни – моряк-підводник Чорноморського флоту, а сьогодні – академік), Струтинський Іван Васильович, голова комісії ветеранів війни Солом’янського району м. Києва, Савченко Іван Якович, генерал-майор, голова первинної організації ветеранів Подільського району м. Києва, Папка Петро Михайлович (в роки війни – син полку, тепер– голова первинної організації ветеранів Святошинського району м. Києва), інші ветерани війни, а також священнослужителі та представники ЗМІ.

Лунає гімн України… Хвилина мовчання, як символ безмежної шани, вічної пам’яті про героїзм, відвагу десантників, полеглих у часи буремних військових випробувань… Символічне перерізання стрічки…

Священнослужителі за православним звичаєм відправили молебень за упокій душ загиблих та провели церковний обряд освячення пам’ятника.

Після покладання квітів відбулася церемонія вручення почесних грамот та цінних подарунків.

Представник Служби  подякував голові Миронівської організації ветеранів Савченку І.С., ініціатору ідеї пам’ятника та головному виконавцю робіт за вагомий особистий внесок у ветеранський рух та   патріотичне виховання молоді на славних традиціях старшого покоління і вручив йому почесну грамоту Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

Без перебільшення можна сказати, що встановлений пам’ятник – не лише данина шани та подяки полеглим десантникам, а й яскраве свідчення незламної волі українського народу та його рішучості у досягненні спільної мети – розквіту і слави України.