Відкриття Всеукраїнського форуму «Донеччина зустрічає своїх захисників»

Дата: 05.07.2018 Переглядів: 133

На горі Карачун 4 липня відбувся Всеукраїнський форум «Донеччина зустрічає своїх захисників», присвячений четвертій річниці звільнення українськими бійцями міст Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут і Дружківка.

Цьогоріч захід зібрав українських ветеранів АТО, воїнів, волонтерів і громадських діячів з понад 14 областей України. До учасників акції долучився також керівник Операції Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він взяв участь у відкритті свята.

Такий форум проходить на Донеччині вдруге і, за словами організаторів, захід має стати традиційним, а місце проведення – гора Карачун – має перетворитись на справжній символ спротиву російській агресії.

Для учасників і гостей форуму були відкриті тематичні локації, де кожен мав можливість поспілкуватися з ветеранами АТО, які визволяли північ Донеччини в 2014 році,   військовослужбовцями української армії. На заході була представлена військова техніка і збройова виставка, майстер-класи давали парамедики ASAP та майстрині з плетіння маскувальних сіток. Ввечері на сцені виступали лауреати фестивалю «Пісні народжені в АТО».

На горі Карачун вже мало, що нагадує буремний 2014 рік: замулились та позаростали траншеї, змило бруствери, зітліли рештки мішків з глиною. Але висота за останні роки перетворилася на місце паломництва патріотів. Вояки та ветерани неоголошеної «гібридної» війни, рідні загиблих за волю України волонтери, цивільні, які просто відчувають вдячність за мирне небо над головою, діти –  4-5 липня всі ці люди збираються тут, аби поспілкуватися та віддати шану українським захисникам, загиблим під час звільнення Слов’янська та Краматорська.

У заході бере участь заступник начальника Східного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Анна Адам.

 

Використано відео з сайту https://vchasnoua.com/