«Військово-польовий арт» у Чернігові: “життя перемагає смерть”

Дата: 20.10.2017 Переглядів: 148

19 жовтня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулась презентація мистецького проекту «Військово-польовий арт».

Унікальність проекту полягає в накладенні на артефакти, які пройшли горнило воєнних подій, елементів українського народного мистецтва.

До проекту залучено 70 митців народно-ужиткового мистецтва України з 22 областей, серед яких є учасники бойових дій та митці, які проходять службу безпосередньо в зоні ведення антитерористичної операції.

Мета проекту – перетворити військові предмети із зони АТО на арт-об’єкти із національною символікою і продемонструвати прагнення України до мирного життя.

Тут маскувальний халат, оздоблений мереживом; гітара, зроблена з гранатомета; ікони й портрети на снарядних ящиках; дитячі ляльки з камуфляжної тканини, каски у вишитих чохлах…

На урочистому відкритті виставки були присутні: заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, директор молодіжного центру Вадим Антошин, представники Державної служби країни у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції  Альберт Черешко та Оксана Петренко, директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко, а також представники особового складу оперативного командування «Північ», Чернігівського гарнізону та Чернігівського прикордонного загону.

 

Протягом місяця всі бажаючі можуть оглянути виставку, адже експозиція проекту «Військово-польовий АРТ» працюватиме до 19 листопада 2017 року.

Відео з виставки дивиться на каналі “Сівер”