«Військово-польовий АРТ» в Одесі

Дата: 04.07.2018 Переглядів: 134

3 липня 2018 року у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею (вул. Ланжеронівська, 24-а) відбулося урочисте відкриття виставки «Військово-польовий АРТ» (роботи народних майстрів України у рамках Всеукраїнського культурно-мистецького проекту).

Суть проекту – накласти прояви українського народного мистецтва на предмети, які мають суто військове походження – амуніцію, обладнання, використанні елементи боєприпасів, озброєння та інші артефакти, привезені із зони проведення АТО – тобто перетворити використанні військові предмети на арт-об’єкти національно-культурної ідентичності, культурного оновлення і відродження.

Петриківський розпис, кераміка, лозо – та соломо плетіння, вишивка бісером, нитками та соломкою, різьба та випалювання по дереву, випилювання візерунків по фанері, ляльки-мотанки, печворк, рушники, народні дитячі іграшки – це лише невеликий перелік експонатів та унікальних технік народних майстрів, що представлені на виставці”, – розповів під час відкриття експозиції  ініціатор проекту та його куратор сержант полку поліції особливого призначення «Київ» Національної поліції України Павло Ротар.

З особливою теплотою та оплесками присутні вітали своїх земляків-митців, які беруть участь в проекті – Петро Козловський і Світлана Нані – флоромозаїка  (Кодимський район), Марія Космікова – соломоплетіння, Тетяна Аргатюк  – бісероплетіння (м.Чорноморськ),  Олександр Полібза (м.Болград), Есфірь Сєрпінова (м.Одеса) – ткацтво.

У своєму виступі керівник Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Микола Сторожук від імені колективу  державного органу висловив слова щирої вдячності П. Ротару за його активну волонтерську, патріотичну та мистецьку діяльність  та зазначив: «Військово-польовий АРТ є своєрідним рухомим центром реабілітації, де ветерани, які повернулись з війни, мають можливість переосмислити, пережити, поспілкуватись та отримати підтримку побратимів, психологічно відновити свої сили та адаптуватись до умов цивільного життя. Це, безумовно, і центр національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. Виставка є прикладом того, як сила життя, прагнення краси та гармонії пробиваються крізь жахи війни, а добро неодмінно перемагає зло».

Павло Ротар особисто провів першу екскурсію по залу для учасників АТО, курсантів Військової академії, волонтерів та присутніх одеситів.

Під час відкриття виставки та протягом її експонування проводяться майстер-класи з різних технік народного мистецтва, передусім, розраховані на дітей та підлітків.

Виставка працюватиме до 10 вересня 2018 року, за адресою: вул. Ланжеронівська, 24-а,  щоденно, з 10.00  до 17.00, вихідні дні – четвер, п’ятниця. Телефон для довідок: (048) 726-26-08, 722-48-67.

Відеорепортаж дивиться на 7 телеканалі.

Більше фото дивиться тут.