ВСВВ: укріплюємо контакти ветеранських організацій

Дата: 13.03.2017 Переглядів: 217

10 березня 2017 відбулася зустріч делегації Всеукраїнської спілки ветеранів війни на чолі з Головою Ради Поповичем В.В. з делегацією Управління з розшуку військовополонених та зниклих безвісти Офісу Міністра оборони США (DPAA) на чолі з директором регіонального відділу Управління з розшуку військовополонених та зниклих безвісти Офісу Міністра оборони США полковником Крисом Форбесом.

Всеукраїнська спілка ветеранів війни впродовж останніх десяти років плідно співпрацює з Управлінням DPAA.

Так, у ході спільної роботи щодо пошуку зниклого безвісти пілоту Р-51С другого лейтенанта Джона Д.Мамфорда, літак якого був збитий 5 червня 1944 року в небі України, було знайдено збитий літак та останки пілота. Згідно проведених наукових експертиз було ідентифіковано ім’я пілоту та передано його останки під час спеціальної урочистої церемонії 12 серпня 2016 року Уряду США.

На зустріч з української сторони були також запрошені члени ВСВВ, які брали участь у бойових діях в ДРВ та мешкають сьогодні у Києві.

Основна мета зустрічі – обговорення напрямків подальшої співпраці з пошуку зниклих безвісти колишніх військовослужбовців США у воєнних конфліктах.

У ході зустрічі ветерани в’єтнамської війни надали інформацію щодо відомої їм долі збитих американських пілотів та можливих місць їх захоронення.

Під час зустрічі Голова Ради ВСВВ Попович В.В. звернувся до Голови делегації DPAA з пропозицією надати підтримку у організації зв’язків з ветеранськими організаціями США. Пропозиція була підтримана американською стороною.

Зустріч пройшла у дружній та конструктивній атмосфері.