Японські дослідники поділились своїм досвідом

Дата: 09.11.2017 Переглядів: 65

8 листопада на базі факультету соціології Київського національного університету відбулася робоча зустріч за участю представників університетів міст Нагоя, Хіросіма, Фукусіма, Кансай та керівництва Центрів соціально-психологічної реабілітації населення, що працюють у сфері управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

У вересні-листопаді 2016 року спільно з японськими колегами проводилось  спільне дослідження впливу аварій на ЧАЕС та Фукусімі на психологічний стан постраждалих. Було опитано 2000 респондентів в Україні та 2000 в Японії.  Нещодавно були остаточно опрацьовані результати опитування. Для того, щоб правильно їх інтерпретувати, врахувати всі обставини та фактори, пов’язані з дослідженням, зробити вірні висновки, представники японської сторони ініціювали робочу зустріч.

Поряд з впливом техногенних катастроф на рівні тривожності,  стресу, почуття “щастя/нещастя”, не оминули й вплив інших факторів, які згубно впливають на психологічний стан українців: економічні та політичні кризи, затяжні бойові дії на сході країни, нестабільність у всіх сферах життя.

Обговорення було змістовним та конструктивним, результати надзвичайно цікаві. Проте оприлюднити їх доречно лише після остаточних висновків японських дослідників.

Про це повідомляє Людмила Шелест, заступник директора Іванківського ЦСПР