З людським розумінням та допомогою

Дата: 15.12.2015 Переглядів: 93

Сьогодні, 15 грудня, у приміщенні клубу Кабінету Міністрів (вул. Інститутська, 7, м. Київ) відбулася пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України, в якій взяв участь директор департаменту по роботі з ветеранами війни та учасниками АТО Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Ігор Мальцев за участю керівників структурних підрозділів.

Протягом двох годин надійшло 14 телефонних звернень. Гострі й болючі проблеми, які піднімалися ветеранами, пенсіонерами та людьми з інвалідністю з різних регіонів України значною мірою були схожими. І не лише тому, що воєнний стан, в якому перебуває наша країна зачіпає всіх. Війна війною, а життя триває. І житейські проблеми, з якими звертаються люди на урядову телефонну лінію, лише загострюються.

Цього разу питання стосувалися соціальних пільг, допомоги дітям учасників АТО, які навчаються в освітніх закладах, професійної адаптації учасників АТО, заборгованості з заробітної плати “чорнобильцям”, пільг інвалідам війни та пенсійного забезпечення учасників бойових дій – “афганців”, допомоги внутрішньо переміщеним особам, певних побутових негараздів тощо. Багато інвалідів та ветеранів дуже емоційно висловлювалися, скаржилися на житейські обставини, на відверту байдужість окремих представників органів влади, працівників місцевих соцзабезів, які повинні опікуватися ними.

На окремі житейські питання відразу давалися чіткі компетентні відповіді та слушні рекомендації. Найбільш складні питання занотовувалися, щоб приступити до їх вирішення найближчим часом. Важливо, що ніхто з додзвонювачів, а це в здебільшого були представники найменше захищених пільгових категорій громадян, не залишився без належної уваги і допомоги. А іноді просто людського розуміння та співчуття. Сьогодні це так необхідно кожному з нас.