За сім днів – дві робочі наради по проблемам учасників АТО в Одесі

Дата: 02.03.2016 Переглядів: 175

На прохання завідувача Сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Одеській області Сторожука М. М. міський голова Одеси Геннадій Труханов 24 лютого провів робочу зустріч з координаторами Центру допомоги учасникам АТО, де ознайомився з основними завданнями Центру та Сектору Служби.

За підсумками зазначеної зустрічі було прийнято рішення провести спільну розширену нараду по вирішенню проблемних питань учасників бойових дій.

Під час розмови очільник Одеси поділився власним досвідом роботи з ветеранами, коли очолював відповідний підрозділ в області Державного комітету України у справах ветеранів (2008-2011рр.).

IMG_039Вже 1 березня було проведене двочасове розширене засідання з питань соціальної підтримки учасників АТО і членів їхніх сімей. У нараді взяли участь керівники профільних департаментів та інших структурних підрозділів одеської мерії, посадові особи районних адміністрацій міста.

На нараді було детально обговорено актуальні питання соціального захисту учасників бойових дій та воїнів АТО: медичне обслуговування, лікування та забезпечення ліками за рахунок міського бюджету, види пільг для учасників АТО і членів їхніх сімей, харчування дітей у дошкільних та шкільних закладах міста, безкоштовний проїзд в громадському транспорті, забезпечення житлом, виділення земельних ділянок для будівництва багатоповерхових будинків та ін.

Мер Одеси звернув увагу присутніх на необхідність об’єднання зусиль і встановлення тісної взаємодії між міською владою, громадськими організаціями та волонтерами з тим, щоб кожний учасник бойових дій і члени його сім’ї перебували під патронатом міських служб. Місто вже працює над створенням Єдиного центру соціальних послуг, який буде обслуговувати і учасників АТО.

Довідково: Одеською міською радою затверджено Міську цільову програму надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення міста Одеси на 2016-2017 роки, де крім щомісячних грошових виплат для інвалідів війни 1-3 групи та сімей загиблих воїнів(по 600 грн) та надання адресної одноразової грошової допомоги (на вирішення соціально-побутових проблем) по 2000 грн. для учасників бойових дій, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, також передбачено безкоштовне зубопротезування на суму 2 130 000 грн.; безкоштовне лікування та діагностика на базі міської лікарні № 8 в сумі 1 500 000 грн., надання безкоштовних медикаментів за рецептами дільничних лікарів тощо.