Захисники м. Дебальцеве назавжди залишаться в пам’яті українців

Дата: 20.02.2018 Переглядів: 65

Бої за  Дебальцеве – одна  з ключових подій у російсько-українській війні. У тих подіях взяли  участь тисячі бійців, сотні одиниць техніки і артилерії по обидва боки. Гостра фаза протистояння тривала з 25 січня до 18 лютого 2015 року.

19 лютого 2018 року у Бахмуті пройшли пам’ятні заходи з нагоди третьої річниці подій виходу український військових підрозділів з Дебальцевського плацдарму.

За ініціативи Бахмутської міської ради, громадських організацій та спілки ветеранів АТО Бахмута відбувся автопробіг шляхами українських військових, які три роки тому покидали Дебальцеве, де протягом тривалого часу стримували атаки проросійських бойовиків.

У Бахмутській міській бібліотеці учнівська та студентська молодь, військовослужбовці та представники громадськості переглянули фільм «Дебальцево», почули розповідь про військовослужбовців-героїв, які самовіддано виконували свій обов’язок під час жахливих подій 2015 року, вшанували полеглих хвилиною мовчання та пригадали, як саме місто Бахмут приймало тих, хто вийшов з Дебальцевського котла. Працівники музею продемонстрували присутнім унікальні фото тих часів.

Наприкінці дня, на центральній площі міста, за ініціативи ГО «Бахмут Український» та за участю представників Східного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, ветеранських організацій,  та мешканців міста відбувся захід «День пам’яті: Дебальцево – 2015», де присутні вшанували пам’ять полеглих,  згадували події лютого 2015 року.