Засідання за круглим столом

Дата: 12.08.2016 Переглядів: 82

Засідання за круглим столом “АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МЕДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВЕТЕРАНІВ-РАКЕТНИКІВ, ЛІКВІДАТОРІВ РАКЕТНО-ЯДЕРНОЇ ЗБРОЇ В УКРАЇНІ ТА УЧАСНИКІВ АТО”.

33311 серпня 2016 року в приміщені Київського політехнічного інституту ветерани-ракетники Всеукраїнської спілки громадських організацій “Союз ветеранів РВСП України” спільно з посадовими особами лікувальних закладів Міністерства оборони України, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, військовослужбовцями ЗСУ, учасниками АТО та представниками молоді – студентами і курсантами провели засідання круглого столу, де розглядали питання вирішення актуальних проблем медичного забезпечення  ветеранів-ракетників, ліквідаторів ракетно-ядерної зброї в Україні та  учасників  АТО.

В ході роботи у секціях, значну увагу було приділено обговоренню проблем і пропозицій, які стосуються віддалених гарнізонів та колишніх військових містечок стратегічних ракетників. Окремі військові містечка, де раніше були розташовані військові з’єднання та частини ракетників, мали свої госпіталі, але сьогодні залишилися фактично забутими в питаннях медичного забезпечення колишніх ракетників. Сотні ветеранів-ракетників, члени їх родин змушені звертатися за медичною допомогою в заклади, шо розташовані за десятки кілометрів (колишні військові гарнізони у м. Нові Білокоровичі, Макарів-1,Сарни, Первомайськ, Цибульово, Жеребково, Котовськ).666

Учасники круглого столу підвели підсумки роботи, висловили щиру вдячність керівництву Міністерства оборони України, Військово-медичного департаменту МОУ, працівникам  Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, Ірпінського, Луцького, Хмельницького та інших госпіталів за увагу до ветеранів, військовослужбовців та учасників АТО.

Заслужений лікар України, колишній начальник медичної служби 43-ї Ракетної армії і нині діючий начальник відділення Військово-медичного клінічного центру ЦР І.О. Третяк доповів, що у даний час відмічається високий рівень захворюваності серед ветеранів-ракетників, які потребують спеціалізованої медичної допомоги, а в окремих гарнізонах (вказані вище) виникають труднощі щодо медичного обстеження і особливо, щодо надання невідкладної медичної допомоги. Тільки з Військово-медичного клінічного центру ЦР за три останніх роки було направлено на МСЕК 89 ветеранів-ракетників, які мали ознаки інвалідності. У даний час проводиться робота щодо зміни причинного зв’язку захворювань ветеранів, які брали участь в операції «Анадир», випробуваннях ракетно-ядерної зброї та були учасниками бойових дій.

Учасники круглого столу запропонували сформувати у складі Військово-медичних клінічних центрів медичний підрозділ спеціального призначення «Мобільна клініка» з використанням високотехнологічних мобільних медичних комплексів для надання медичної допомоги ліквідаторам ракетно-ядерної зброї безпосередньо в місцях їх проживання у віддалених гарнізонах колишніх ракетних дивізій, ракетних полків, об’єктів «С», арсеналів, баз, навчальних центрів 43 Ракетної армії.

111111Завершуючи офіційну частину зустрічі, Голова організації – М.М. Філатов, вручив грамоти ветеранам.