14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2017 Переглядів: 47

14 грудня в України традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, котрі ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Минуло понад три десятиліття від дня цього великого і незгасного лиха – Чорнобильської катастрофи, яка одразу набула глобального характеру. Чорнобиль залишив незагоєну рану на землі України та в серці її народу.

Так судилося, що саме ліквідатори першими взяли на себе цей хрест – приборкання радіаційної стихії, щоб ціною власного життя і здоров’я захистити рідну землю і весь народ.

Вшановуючи учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам аварії, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, зупинити  розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Ви – справжні герої. Низький Вам уклін за мужність, героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків ядерної аварії.

А ті, хто відійшов у вічність, залишаються навічно у наших серцях. Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом!

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, від імені Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та від себе особисто бажаю вам і вашим рідним міцного здоров’я, терпіння, щастя, родинного тепла!

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир.

 

Перший заступник Голови

ІГОР МАЛЬЦЕВ