Делегація Всеукраїнської Спілки ветеранів війни взяла участь у роботі 28-ї Асамблеї Всесвітньої Федерації ветеранів

Дата: 07.09.2015 Переглядів: 179

В період з 31 серпня по 4 вересня 2015 року делегація Всеукраїнської Спілки ветеранів війни у складі першого заступника Голови ВСВВ Шамрая В.І., заступника Голови ВСВВ Федченка Г.А. та перекладача Першукова Ю.І. взяла участь у роботі 28-ї Асамблеї Всесвітньої Федерації ветеранів (WVF), яка відбулася у м. Сопоті (Польща).

На Асамблею прибуло 190 делегатів від 45 країн світу. Відповідно до Порядку денного Асамблея обговорила та затвердила звіти В. о. Президента та Генерального казначея. Відбулося чотири засідання Постійних комітетів, заслуховані презентації і доповіді різних делегацій щодо обміну досвідом роботи, прийнято 36 резолюцій стосовно різних питань участі ветеранів у міжнародному громадському неурядовому русі. Також були внесені певні зміни до Статуту WVF.

У перший день Асамблеї відбулося спеціальне засідання, присвячене пам’яті колишнього Президента WVF генерала Датук Абдул Хаміда Ібрагіма, який пішов з життя у жовтні 2014 року.

????????????????????????????????????

В урочистих заходах відкриття та закриття Асамблеї взяли участь Маршалок Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич, Міністр Уряду РП Ян Станіслав Цехановські, представники центральних та місцевих органів влади Польщі та Сопота, дипломатичні представники різних країн.
31 серпня відбулося покладання вінків до пам’ятника полеглим польським морякам у м. Гдиня.
1 вересня, у день початку Другої Світової війни, делегати Асамблеї відвідали півострів Вестерпляте та поклали вінки до монументу польським воїнам, які загинули у перші дні війни.

3 вересня делегати відвідали у м. Гданськ музейний центр «Солідарності».
У заключний день були проведені вибори керівних органів Федерації: Президентом WVF обрано пана Дан-Віго Бергтуна (Норвегія), генеральним казначеєм ¬¬– пані Інгу Недергаард (Данія), Головою Постійного Комітету з Європейських справ – генерала Станіслава Возняка (Польща), Головою Постійного Комітету зі справ країн Африки – полковника Альфреда Фуллера (Камерун), Головою Постійного Комітету у справах країн Азії та Океанії – пана Чанг-Ян Као (Тайвань), Головою Постійного Комітету жінок – пані Джейрхілд Снілдал Єнген (Норвегія).

_DSC0576-а

За час Асамблеї делегація ВСВВ провела зустрічі-бесіди з ветеранами війни з Польщі, Грузії, Німеччини, Угорщини, Болгарії, Чорногорії, Сербії, В’єтнаму, Тайваню, Пакістану, Марокко, Данії, Турції. Було проведено обмін досвідом роботи, визначені шляхи подальшої співпраці. Варто наголосити на тому, що під час цих зустрічей закордонні ветерани війни висловлювали підтримку та глибоку повагу до України, побажали миру і благополуччя українському народові. Участь української делегації у засіданні 28-ї Генеральної Асамблеї Всесвітньої Федерації ветеранів сприятиме поглибленню стосунків українських ветеранів війни з ветеранськими організаціями інших держав, авторитету України у світі.