Дітям з родин учасників АТО розповіли про Великодні традиції

Дата: 05.04.2018 Переглядів: 60

Незабаром Великоднє свято і Іванківський центр соціально-психологічної реабілітації населення, що працює у сфері управління Служби, теж не залишився осторонь  давніх  традиції наших пращурів. 

Адже для  нації без історії, минулого не має місця у достойному майбутньому. Стародавні традиції  – це скарб поколінь, здобутки віків наших «прабабусь», це один з тих важливих напрямків у вихованні  підростаючого покоління, на якому потрібно зосереджувати увагу.

Так, сьогодні, у Центрі на творчому занятті  «Мистецтво в нас» діти учасників АТО та людей, що вимушені були залишити свої домівки у зв’язку з бойовими діями на сході України,  виготовляли власноруч великодні прикраси.  На занятті   велася розмова, як колись в Україні відзначали це свято, як готувалися до нього.  У групі діти згадували,  хто і які знає традиції від своїх бабусь, як у кожного в сім’ї готуються до цих свят. Адже сім’я для кожної дитини його «захисний острів», а особливо для дітей цієї цільової категорії. Багато з них наразі переживають складний період  із за обставин, що  склалися в країні, тому  для них такі заняття є можливістю позбавитися поганих думок, переключитися від своїх переживань на щось позитивне. В процесі  групової роботи навіть звичайне спілкування їх між собою сприяє покращенню психічного стану, змінюється настрій дитини, а значить і його внутрішній стан набуває спокою та оптимізму.

Додому кожен з них поніс свої роботу, автентичний символ  Великодня –  крашанки, якими можна прикрасити гілочку  верби і вийде «українська ікебана», або зробити з них гірлянду,  прикрасивши своє помешкання.

Про захід інформує фахівець із соціальної роботи Анна Осипенко