Фахівці Іванківського ЦСПР взяли участь у навчаннях загону територіальної оборони

Дата: 17.05.2017 Переглядів: 96

Нині, коли на Сході України йде війна, інші регіони також прагнуть дбати про свою безпеку. Як говорить народне прислів’я, «Хочеш миру – готуйся до війни». В багатьох районах  формуються загони територіальної оборони. Не є винятком Іванківський район Київської області.  Варто зазначити, що територіальна оборона є комплексом загальнодержавних заходів, що застосовуються під час відбиття агресії, забезпечення умов для надійного функціонування державних органів, охорони важливих об’єктів і комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами та іншими озброєними формуваннями агресора.

Одним з кроків до створення надійної системи територіальної оборони являється підготовка військовозобов’язаних, шляхом проведення навчальних зборів. Наразі добровольці проходять навчання на полігоні, які включають як теоретичну, так і практичну підготовку. В якості викладачів та інструкторів залучено учасників АТО, представників сил спеціального призначення та волонтерських організацій.

Фахівці Іванківського ЦСПР на чолі з директором Галиною Бабич відвідали полігон і зустрілися з учасниками АТО та військовозобов’язаними, які саме виконували поставлене командиром навчальне завдання на одній із локацій.  Приїзд мобільної групи став приємною несподіванкою і дозволив зробити перерву у стрільбі та виснажливих переміщеннях по чималій території.  Про послуги Центру допомоги учасникам АТО, про які поінформувала заступник директора Людмила Шелест.

Психолог Центру Ірина Превор поінформувала присутніх  про бойовий стрес, типові реакції організму та психіки на нього, етапи реадаптації, а також ознаки, що можуть вказувати на посттравматичний стресовий розлад. В рамках візиту фахівці відповіли на запитання щодо пільг учасників АТО, реалізації права на житло та землю, навчання, перенавчання та інші актуальні питання. Серед учасників АТО розповсюдили інформаційно-просвітницькі буклети та газети «Голос довіри».