Герою Радянського Союзу І. І. Селіфонову – 95 років!

Дата: 28.12.2017 Переглядів: 32

Легендарному льотчику – винищувачу Івану Івановичу Селіфонову виповнилося 95 років. Після закінчення військового училища у 1942 році молодий пілот пройшов славний бойовий шлях – визволяв Україну, східну Європу. Всього зробив 375 бойових вильотів, з них 170 – на розвідку. У кожному був ризик бути збитим, але доля була прихильною до нього. В свою чергу Іван Селіфонов збив 8 ворожих літаків, здобув величезну кількість розвідувальної інформації, яка була безцінною при розробленні командування бойових операцій. Останній свій бій Іван Іванович Селіфонов провів 9 травня 1945 року в небі над містом Прага (Чеська Республіка).

За свої бойові подвиги І. І. Селіфонов був удостоєний почесного звання Героя Радянського Союзу, семи бойових орденів, а також здобув почесне право взяти участь у Параді Перемоги 1945 року.

І сьогодні Іван Іванович, незважаючи на свій поважний вік, має бадьорий вигляд, бере активну участь у ветеранських заходах, був делегатом 8-го з’їзду Організації ветеранів України, регулярно виступає перед молоддю, в тому числі учасниками АТО.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції приєднується до численних привітань ювіляру.

З Днем Народження!

Міцного здоров’я вам і вашій родині, миру, злагоди, любові та достатку на довгі літа!