Глава держави привітав ветеранів та молодих воїнів з Днем Перемоги

Дата: 11.05.2015 Переглядів: 129

«В нашому українському календарі 9 травня, День Перемоги, завжди буде червоним, – як ці маки, що символізують пам’ять про всіх загиблих», – зазначив, звертаючись до присутніх, Президент. Але, наголосив Глава держави, «ми більше ніколи не святкуватимемо цей день за російським сценарієм, який передбачає холоднокровне використання Дня перемоги для апології експансіоністської політики щодо сусідів, для утримання їх у своїй орбіті, для відродження імперії».

8 травня в Україні вперше на державному рівні разом з усіма європейськими країнами відзначили День пам’яті та примирення. «Щоби не забувати про жертви тієї страшної війни, в якій загинуло понад півсотні мільйонів людей в усіх країнах світу, з яких майже кожен п’ятий, на жаль, – з України», – зазначив Президент.

Одним із символів такого примирення Глава держави назвав урочисте засідання Верховної Ради, в якому брали участь і ветерани Червоної армії, і ветерани УПА. «І знаєте, хто їх найбільшою мірою об’єднав? Присутні у тій же сесійній залі онуки та правнуки – українські воїни, які забезпечують існування нашої держави, захищаючи її від російської агресії. Так само як діди й прадіди захищали її в роки Другої світової», – наголосив Петро Порошенко.

«Ми шанували, шануємо і завжди будемо шанувати ратний патріотичний подвиг наших дідів і прадідів. І на доказ тому низько вклоняємося перед усіма ветеранами, – як присутніми тут, на цьому святому місці, так і перед тими, хто святкує на інших площах та вулицях України, чи хто вже не зміг вийти і відзначає цей день вдома», – заявив Петро Порошенко.

Зазначивши, що у частини військовослужбовців, які сьогодні присягають, рідні й близькі беруть участь в АТО, Президент назвав це символом спадкоємності поколінь захисників Вітчизни. «Вірю, що військовослужбовці, які стоять в цьому строю, своєю сумлінною службою та відданістю Україні примножать славу своїх старших товаришів і своїх предків», – сказав Петро Порошенко.

«Моя мрія як Президента – щоб наші воїни набували досвіду й майстерності в місцях постійної дислокації та на полігонах – в навчальних умовах, наближених до бойових, але не на справжній війні», – зазначив Президент.

Після цього на площі розпочався Марш військових оркестрів, яким цього року в Києві широко відзначають 9 травня. Очолив військовий музичний парад Національний президентський оркестр. До столиці України також прибули 5 іноземних військових оркестрів – Оркестр Сил оборони Естонської Республіки, Оркестр Збройних сил Литовської Республіки, Військовий оркестр Збройних сил Республіки Сербія, Показовий оркестр Прикордонної гвардії Республіки Польща, Оркестр Збройних сил Йорданського Хашимітського Королівства, а також двоє волинщиків з Великої Британії.