Голова Служби на прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів

Дата: 23.06.2015 Переглядів: 207

23 червня Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко взяв участь у прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України.

Перед її початком відбувся брифінг Голови Служби для представників ЗМІ у приміщенні клубу Кабміну, вул. Інститутська, 7.
На брифінг акредитувались майже 10 представників засобів масової інформації, які представляли такі інформаційні агентства та видання як УКРІНФОРМ, ЛІГАБІЗНЕСІНФОРМ, РБК УКРАЇНА, УНІАН, РАДІО СВОБОДА та інші ЗМІ.

Голова Служби поінформував представників ЗМІ про стан справ у сфері соціального захисту учасників бойових дій та у зв’язку із прийнятими нормативними актами у 2015 році, а також висвітив найбільш важливі питання, що потребують подальшої реалізації.

DSCN0134В ході брифінгу журналістів було поінформовано про зміни, які сталися з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2015 № 104 “Про внесення змін до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення”.

Артур Дерев’янко також звернув увагу журналістів на набутий сили 22 червня цього року Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”, в розробці якого активну участь брала Служба.

Голова наголосив, що метою прийняття закону є впорядкування кола осіб, які, беручи безпосередню участь в антитерористичній операції, захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, що дозволить забезпечити належний рівень соціального захисту та гарантій цих осіб.

Зокрема, як повідомив А. Дерев’янко, статус учасника бойових дій та відповідний соціальний захист від держави надаватиметься всім військовослужбовцям, які брали безпосередню участь в АТО. Так, вперше статус учасника бойових дій отримають і добровольці, які відправились на Схід держави на початку протистояння ще напередодні входження їхніх батальйонів до лав Збройних сил України. Соціальні гарантії та пільги також поширюватимуться на членів сімей загиблих добровольців. Уперше на рівні з військовослужбовцями та добровольцями статус інваліда війни та члена сім’ї загиблого отримають постраждалі волонтери. Голова Служби також звернув увагу на те, що відтепер працівникам підприємств, установ та організацій більше не надаватиметься статус учасника бойових дій, а лише статус учасника війни. На нашу думку,статус учасника бойових дій мають отримувати лише ті, хто захищає Батьківщину із зброєю в руках.

Голова Служби надав детальну інформацію щодо впровадження і реалізацію бюджетних програм, відповідальним виконавцем яких є Служба. Це програми із забезпечення житлом постраждалих учасників АТО, психологічної реабілітації, протезування поранених бійців за кордоном, соціальної та професійної адаптації, санаторно-курортного лікуванням учасників АТО.

Артур Дерев’янко звернувся до журналістів з проханням активніше поширювати для громадськості інформацію, що стосується соціального захисту учасників АТО, представив учасникам заходу брошури, що вийшли нещодавно і надають найбільш повну інформацію щодо пільг і гарантій для захисників нашої Батьківщини.

У свою чергу журналістів цікавили питання змін до Порядку надання статусу учасника бойових дій, роботи Служби у напрямках психологічної допомоги учасникам АТО, забезпечення їх житлом. Журналістам також була надана можливість поспілкуватись в кулуарах з керівниками структурних підрозділів, які надали відповіді на численні запитання.

В ході прямої телефонної лінії Голова Служби відповів на 11 запитань громадян з м. Києва, Кривого Рога, Харківа, Ужгорода, з Рівненської та інших областей. Питання громадян стосувалися соціального захисту ветеранів, інвалідів, пенсіонерів, інших проблемних ситуацій наших громадян.

DSCN0138

Про цю подію дивиться також на Урядовому порталі